Puchar Polski: Powtórka sprzed roku! Chemik z Atomem w finale

W drugim spotkaniu rozgrywanego w Kaliszu turnieju finałowego Pucharu Polski siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot wygrały z Polskim Cukrem Muszynianką Enea Muszyna 3:0. Sopocianki zmierzą się w niedzielnym finale z Chemikiem Police, który ograł Budowlanych Łódź 3:1.

Obrończynie Pucharu Polski od początku przejęły inicjatywę w tym spotkaniu (8:4). W środkowej części premierowego seta Mineralne złapały kontakt z rywalkami (14:13), ale Katarzyna Zaroślińska i Maret Balkestein-Grothues powiększyły przewagę sopocianek na drugiej przerwie (16:13), a tuż po niej Danica Radenković popisała się asem serwisowym. W końcówce Atomówki kontrolowały sytuację i pewnie wygrały 25:16, w dużej mierze dzięki skutecznej grze Katarzyny Zaroślińskiej, która zakończyła seta asem serwisowym.

Drużyna z Sopotu kontynuowała skuteczną grę również na początku drugiej odsłony (7:2). Mineralne szybko zdołały jednak odrobić straty (9:9), a następnie uzyskać prowadzenie, gdy Anna Grejman popisała się dwoma asami serwisowymi (14:11).  Przewaga ekipy z Muszyny nie trwała jednak długo. Po drugiej przerwie technicznej Atomówki odrobiły straty (17:17), a w końcówce pewnie wygrały dzięki skutecznym atakom Klaudii Kaczorowskiej i Katarzyny Zaroślińskiej. W trzecim secie sopocianki wygrały już bez większej dyskusji, a w pewnym momencie seta ich przewaga przekraczała nawet dziesięć punktów  (20:9). Wynik seta na 25:15 ustaliła Justyna Łukasik. MVP: Maret Balkestein-Grothues.

W niedzielnym finale Atomówki zmierzą się z Chemikiem Police. Dojdzie więc do powtórki finału sprzed roku, wówczas - w Kędzierzynie-Koźlu - siatkarki z Sopotu wygrały 3:2.

PGE Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:0 (25:16, 25:21, 25:15)

Atom Trefl: Danica Radenkovic, Zuzanna Efimienko, Maja Tokarska, Maret Balkestein-Grothues, Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Zaroślińska, Agata Durajczyk (libero) – Justyna Łukasik, Brittnee Cooper, Anna Miros, Magdalena Damaske.

Polski Cukier Muszynianka Enea: Julia Milovits, Maja Savic, Sylwia Pelc, Natalia Kurnikowska, Anna Grejman, Adela Helic, Aleksandra Krzos (libero) – Izabela Śliwa (libero), Natalia Skrzypkowska, Kinga Hatala, Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Karolina Szczygieł.