Veljković najlepsza! Nagrody indywidualne Pucharu Polski

Siatkarki Chemika Police sięgnęły po Puchar Polski, po wygranej 3:1 nad PGE Atomem Treflem Sopot, zgarnęły również większość nagród indywidualnych za turniej w Kaliszu. Najlepszą zawodniczką (MVP) tej imprezy jednogłośnie wybrana została środkowa ekipy z Polic Stefana Veljković.

Stefana Veljković - 26. letnia środkowa, reprezentantka Serbii, w barwach Chemika Police występuje od 2014 roku. Znakomicie zaprezentowała się podczas finałowego turnieju Pucharu Polski w Kaliszu. W półfinale zdobyła 13, a w meczu finałowym dziewięć punktów. Popisała się sześcioma asami serwisowymi (czterema w finale!), nie bez powodu więc zgarnęła również nagrodę dla najlepszej zagrywającej. "To zawodniczka kompletna. Świetna w bloku, ataku, dysponuje również znakomitą zagrywką" - podsumował występ Veljković ekspert Polsatu Sport Tomasz Wójtowicz.

Najlepsza zawodniczka turnieju została nagrodzona premią w wysokości 10 tysięcy złotych; pozostałe nagrodzone siatkarki otrzymały po 5 tysięcy złotych. Sześć z siedmiu nagród indywidualnych przyznano zawodniczkom Chemika Police.