1 liga: Arka Gdynia nie odczarowała Legnicy!

Arka Gdynie nie przełamała klątwy stadionu w Legnicy i po raz kolejny nie wywiozła ze stadionu Miedzi kompletu punktów. Mimo kilku dobrych sytuacji spotkanie zakonczyło sie bezbramkwoym remisem. Potknięcia lidera nie wykorzystała Wisła Płock, która tylko zremisowała z Olimpią Grudziądz 1:1.

Arka jeszcze nigdy nie wygrała meczu ligowego w Legnicy. Tym razem nadarzyła się świetna okazja do przełamania. Gdynianie byli przed tą kolejka liderem 1 ligi, jednak najwięksi rywale, piłkarze Wisły Płock tracili do nich zaledwie punkt. W tej sytuacji zwycięstwo z Miedzią było wręcz koniecznością.

Od początku, w grze Arki było widać dużą determinację. Pierwsze minuty to ataki gdynian. Z czasem jednak gra się wyrównała, a żadna z drużyn nie potrafiła zdominować rywala. W pierwszej połowie gole nie padły.

Po przerwie świetną okazję stworzyli gospodarze. Z rzutu wolnego uderzał Mateusz Szwoch, a piłka po kapitalnym strzale piłkarza Arki trafiła w słupek bramki Pawła Kapsy. Potem nastał czas chaotycznej i ostrej gry. W końcówce Arkowcy atakowali, lecz nie udało im się zdobyć kompletu punktów. Gdynianie po raz kolejny nie wygrywa w Legnicy.

Miedź Legnica – Arka Gdynia 0:0