Polscy piłkarze ręczni jadą na igrzyska!

Piłka ręczna

Polska pokonała Chile 35:27 w drugim dniu turnieju kwalifikacyjnego piłkarzy ręcznych do igrzysk olimpijskich! Dzięki temu zwycięstwu biało-czerwoni są już pewni gry w Rio de Janeiro! Jutro zagramy z Tunezją o pierwsze miejsce turnieju rozgrywanego w Ergo Arenie.

Przewaga polskich zawodników w sobotnim spotkaniu nie podlegała dyskusji. Biało-Czerwoni pewnie pokonali chilijską drużynę, choć styl w jakim tego dokonali pozostawiał wiele do życzenia. W ich zagraniach sporo było niedokładności i prostych błędów, w pierwszej połowie nasi reprezentanci słabo zaprezentowali się też w defensywie. Z postawionego przed nimi zadania wywiązali się jednak w pełni i po końcowym gwizdku mogli świętować z kibicami awans na igrzyska.

Biało-Czerwoni przez cały pojedynek byli stroną przeważającą. Po golach Andrzeja Rojewskiego, Łukasza Gieraka oraz Piotra Chrapkowskiego w 4. minucie wygrywali już 3:1 i wywalczonego wówczas prowadzenia nie oddali do końca starcia.

Dobrze na środku rozegrania spisywał się debiutujący w reprezentacji Gierak, problemów ze zdobywaniem bramek nie miał też Michał Szyba. Jego dwa trafienia ustaliły wynik pierwszej połowy, po której Polacy prowadzili 19:13. Po zmianie stron ich przewaga szybko urosła do ośmiu goli (23:15), głównie za sprawą skutecznej egzekucji rzutów karnych przez Karola Bieleckiego.

Trener Tałant Dujszebajew dał w sobotę szansę gry wszystkim zawodnikom, co kwadrans rotując graczami z pola. W końcowym kwadransie przyzwoite wejście zaliczył Piotr Masłowski, cztery trafienia dołożył też Michał Daszek, który jednak zmarnował też dwie dogodne okazje. W 49. minucie Chilijczycy zmniejszyli straty do stanu 23:29, jednak w końcówce Biało-Czerwoni zdołali powrócić na ośmiobramkowe prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli 35:27.

Polska – Chile 35:27 (19:13)

Polska: Szmal, Wichary – Jachlewski, Lijewski 2, Bielecki 4 (3/3), Rojewski 2, Wiśniewski 3, B. Jurecki 3, M. Jurecki 1, Masłowski 3, Syprzak 4, Daszek 4, Kus, Gierak 3, Szyba 5, Chrapkowski 1.