Polscy piłkarze ręczni jadą na igrzyska!

Polska pokonała Chile 35:27 w drugim dniu turnieju kwalifikacyjnego piłkarzy ręcznych do igrzysk olimpijskich! Dzięki temu zwycięstwu biało-czerwoni są już pewni gry w Rio de Janeiro! Jutro zagramy z Tunezją o pierwsze miejsce turnieju rozgrywanego w Ergo Arenie.

Przewaga polskich zawodników w sobotnim spotkaniu nie podlegała dyskusji. Biało-Czerwoni pewnie pokonali chilijską drużynę, choć styl w jakim tego dokonali pozostawiał wiele do życzenia. W ich zagraniach sporo było niedokładności i prostych błędów, w pierwszej połowie nasi reprezentanci słabo zaprezentowali się też w defensywie. Z postawionego przed nimi zadania wywiązali się jednak w pełni i po końcowym gwizdku mogli świętować z kibicami awans na igrzyska.

Biało-Czerwoni przez cały pojedynek byli stroną przeważającą. Po golach Andrzeja Rojewskiego, Łukasza Gieraka oraz Piotra Chrapkowskiego w 4. minucie wygrywali już 3:1 i wywalczonego wówczas prowadzenia nie oddali do końca starcia.

Dobrze na środku rozegrania spisywał się debiutujący w reprezentacji Gierak, problemów ze zdobywaniem bramek nie miał też Michał Szyba. Jego dwa trafienia ustaliły wynik pierwszej połowy, po której Polacy prowadzili 19:13. Po zmianie stron ich przewaga szybko urosła do ośmiu goli (23:15), głównie za sprawą skutecznej egzekucji rzutów karnych przez Karola Bieleckiego.

Trener Tałant Dujszebajew dał w sobotę szansę gry wszystkim zawodnikom, co kwadrans rotując graczami z pola. W końcowym kwadransie przyzwoite wejście zaliczył Piotr Masłowski, cztery trafienia dołożył też Michał Daszek, który jednak zmarnował też dwie dogodne okazje. W 49. minucie Chilijczycy zmniejszyli straty do stanu 23:29, jednak w końcówce Biało-Czerwoni zdołali powrócić na ośmiobramkowe prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli 35:27.

Polska – Chile 35:27 (19:13)

Polska: Szmal, Wichary – Jachlewski, Lijewski 2, Bielecki 4 (3/3), Rojewski 2, Wiśniewski 3, B. Jurecki 3, M. Jurecki 1, Masłowski 3, Syprzak 4, Daszek 4, Kus, Gierak 3, Szyba 5, Chrapkowski 1.
Karne: 3/3.
Kary: 14 min.

Chile: Barrientos, Garcia 1, Oliva – Ceballos 1, Er. Feuchtmann 6 (2/3), Baeza 1, Reyes 3 (1/1), Caniu, Frelijj 1, Em. Feuchtmann, Maurin 5, E. Salinas 3, R. Salinas 1 (1/1), H. Feuchtmann2, Moll Ramirez, Donoso 2.
Karne: 4/5.
Kary: 18 min.

Sędziowali: A. Palsson oraz J. Eliasson (Islandia).

MVP: Michał Szyba (Polska).

20:17

Już za chwilę zaczynamy drugi mecz reprezentacji Polski podczas turnieju kwalifikacyjnego do IO!

20:19

Dziś rywalem Polaków będą Chilijczycy. Jeśli wygramy (a nie zakładamy innego scenariusza) na pewno jedziemy na igrzyska!

20:20

Wszystko dzięki temu, że Tunezja ograła dziś Macedonię i w razie wygranej biało-czerwonych Polska i zespół z Afryki będą miały po sześć punktów.

20:21

W reprezentacji Polski zaszła przed dzisiejszym meczem ważna zmiana. Przemysława Krajewskiego, który świetnie spisywał się wczoraj z Macedonią zastąpi Łukasz Gierak.

Rio 2016: Gierak zastąpi Krajewskiego w meczu z Chile

20:22

Obie drużyny pojawiły się już na parkiecie w Ergo Arenie - trwa prezentacja.

20:24

A my zapraszamy na oficjalny profil Polsatu Sport na Instagramie!

Polsatsport.pl (@polsatsport.pl) * Instagram photos and videos

20:25

Dzisiejsze spotkanie Polska - Chile poprowadzą sędziowie z Islandii.

20:26

Czas na Mazurka Dąbrowskiego!

20:27

Do jednego z poprzednich wpisów wkradł się błąd - oczywiście jeśli wygramy dziś z Chile, to i my i Tunezyjczycy będziemy mieli po cztery punkty ;)

20:28

Posłuchajcie, jak z językiem polskim radzi sobie na przerwach Tałant Dujszebajew.

Dujszebajew przemówił! Język polski nareszcie na czasie (WIDEO)

20:29

Za chwilę zaczynamy - spotkanie można też oglądać w Polsacie Sport. Komentują je Tomasz Włodarczyk i Wojciech Nowiński.

20:31

Polacy zaczynają w składzie:

Wichary - Gierak, Wiśniewski, Chrapkowski,, Jachlewski, Szyba, Rojewski. Zaczynamy w obronie.

20:31

Polska - Chile 0:0

1' I od razu świetnie w obronie i mamy piłkę!

20:32

2' Andrzej Rojewski nietypowo bo ze skrzydła!!!

20:32

Polska - Chile 1:0

20:33

Polska - Chile 1:1

2' Łądna wkrętka jednego z rywali.

20:33

Polska - Chile 2:1

3' Gierak do asysty dokłąda bramkę!

20:33

Polska - Chile 3:1

4' Szybki atak Polaków i nie myli się Chrapkowski!

20:34

4' Znakomita obrona Wicharego, ale później nieprecyzyjne podanie do kolegi i tracimy piłkę.

20:35

5' Faul Gieraka i karny dla Chilijczyków.

20:35

Polska - Chile 3:2

5' Bramka Erwina Feuchtmanna.

20:35

Polska - Chile 4:2

5' Szyba w swoim stylu uciekła na zewnątrz i trafił w długi róg!

20:36

Oczywiście uciekł *

20:37

Polska - Chile 4:3

6' Przechwyt Chilijczyków i druga bramka jednego z braci Feuchtmannów.

20:37

Polska - Chile 5:3

7' Kolejny raz Michał Szyba!

20:38

Polska - Chile 6:4

8' Szybka odpowiedź Chilijczyków, ale jeszcze szybciej odpowidają nasi gracze!

20:38

Polska - Chile 6:5

8' Ładna bramka Baezy ze skrzydła.

20:39

Polska - Chile 7:5

9' Syprzak! Bramki padają jak muchy!

20:39

Polska - Chile 8:5

9' Ładna indywidualna akcja Gieraka!!

20:40

10' Rzut karny dla Chile.

20:40

Polska - Chile 8:6

10' Nie myli się Erwin Feuchtmann.

20:41

11' Bomba Karola Bieleckiego sparowana na poprzeczkę przez bramkarza.

20:41

Polska - Chile 8:7

11' Wicharu znowu zaskoczony.

20:42

Polska - Chile 9:7

12' Gierak w okienko! Świetny mecz naszego rozgrywającego!

20:43

13' MAmy problemy z powstrzymaniem Erwina Feuchtmanna.

20:44

13' Dwie minuty kary dla Kamila Syprzaka.

20:44

13' Ale Feuchtmann po raz pierwszy zatrzymany przez Wicharego na 7. metrze!!!

20:45

Polska - Chile 10:7

14' Znakomicie Michał Szyba!

20:46

15' Pusta bramka reprezentacji Polski, ale Chilijczyk pomylił się przy rzucie przez całe boisko!

20:46

16' Tym razem dwie minuty dla Frelijja!

20:48

Polska - Chile 10:8

16' Szyba nieskutecznie w indywidualnej akcji, a rywale wykorzystują zamieszanie w naszej defensywie.

20:48

Polska - Chile 11:8

17' Piłka szczęśliwie wpadła w ręce Masłowskiego i bramka gracza Azotów Puławy.

20:49

17' Czas dla trenera reprezentacji Chile.

20:50

18' Pogubiliśmy się w kontrze!

20:51

18' Wichary przypilnował krótkiego rogu!

20:52

Polska - Chile 12:8

19' Krzysztof Lijewski znakomicie wszedł w mecz! Bramka naszego rozgrywajacego i jeszcze kara dla Chilijczyka!

20:53

Polska - Chile 13:8

20' Bartosz Jurecki z koła!!!

20:54

21' Blisko przechwytu Kusa, ale sędziowie odgwizdali faul.

20:55

21' Teraz bramka Kusa, ale nieuznana. Po chwili Polak wyrzucony na dwie minuty!

20:56

Polska - Chile 14:8

22' Przechwyt i bramka z kontry Adama Wiśniewskiego! Znakomicie!

20:56

Polska - Chile 14:9

23' Bramka Chilijczyków z koła i wściekły Tałant Dujszebajew.

20:56

Polska - Chile 15:9

23' Lijewski!

20:57

Polska - Chile 15:10

24' Znowu z koła skktecznie Chilijczycy.

20:58

Polska - Chile 16:10

25' Znakomicie Masłowski!

20:59

26' Dwie minuty dla Wiśniewskiego za atak na twarz rywala.

21:00

26' I kolejna kara dla Polaka! Tym razem wykluczony Daszek i przez prawie dwie minuty będziemy grali w podwójnym osłabieniu.

21:01

Polska - Chile 16:11

26' Błyskawicznie wykorzystują przewagę liczebną rywale.

21:02

26' Kara dla Erwina Feuchtmanna i Chilijczycy sami tracą szansę na odrobienie strat.

21:03

Polska - Chile 16:12

27' Jachlewski zostałw bramce po nieudanej akcjim ale nie zdołał obronić rzutu rywala!

21:04

27' Kolejna kara dla Chilijczyków! Zaraz to my będziemy grali w podwójnej przewadze!

21:05

28' Obroniliśmy akcję i mamy piłkę!

21:05

Polska - Chile 17:12

28' Daszek wyprowadzony na czystą pozycję i nie myli się ze skrzydła!

21:06

Polska - Chile 17:13

29' Ładna bramka Frelijja.

21:07

30' Pół minuty do końca pierwszej połowy.

21:08

Polska - Chile 19:13

Michał Szyba dwa razy trafia na koniec pierwszej połowy! Ależ końcówka Michała, który ustalił wynik 19:13 róno z końcową syreną! Na pewno za chwilę zaprezentujemy wideo z tych dwóch akcji!

21:19

Wracamy do Ergo Areny na drugą połowę!

21:22

Wychodzimy w składzie:

Wichary - Gierak, Jachlewski, Szyba, Syprzak, Rojewski, Bielecki.

21:23

Polska - Chile 20:13

31' Kamil Syprzak zaczyna od bramki!

21:24

Polska - Chile 20:14

32' Skuteczna kontra Chilijczyków!

21:25

Polska - Chile 21:14

33' Bielecki z dystansu!

21:27

Polska - Chile 21:15

34' Bramka dla rywali, a po chwili Erwin Feuchtmann wykluczony na dwie minuty.

21:28

Polska - Chile 22:15

35' Gierak do Syprzaka, a ten mimo faulu trafia do siatki z koła!

21:28

Polska - Chile 23:15

35' Rojewski w okienko ze skrzydła!

21:30

Polska - Chile 23:16

36' Brzydki faul na Jachlewskim i rzut karny dla Polski.

21:30

Polska - Chile 24:16

36' Bielecki od poprzeczki!

21:31

37' Przechwyt Polaków!

21:32

Polska - Chile 25:16

38' Tym razem Bielecki z karnego w dolny róg bramki!

21:33

39' Doskonała, instynktowna interwencja Wicharego!

21:34

40' Czas dla Chile.

21:35

Łapcie obiecane wideo z bramkami Michała Szyby.

Szyba show! Dwie błyskawiczne bramki Polaka (WIDEO)

21:36

41' Gierak doskonale w obronie, ale już Rojewski spóźnił się z interwencją. Dwie minuty dla Andrzeja.

21:36

Polska - Chile 25:17

41' Karny wykorzystany przez Chilijczykow.

21:37

Polska - Chile 26:17

42' Bardzo dziwna sytuacja, bo Daszek zupełnie niepilnowany przez rywali trafia do siatki...

21:38

Polska - Chile 26:18

43' Wichary najpierw pokonany, ale później odpłacił się już świetną obroną!

21:39

44' Strata w ataku.

21:40

44' Świetnie Wichary, ale znowu mylimy się w ataku.

21:40

45' Dwie minuty kary dla Jachlewskiego.

21:41

Polska - Chile 26:19

45' Diego Reyes z karnego.

21:41

45' Karny dla Polski po indywidualnej akcji Szyby!

21:42

Polska - Chile 27:19

45' Bielecki dzisiaj się nie myli!

21:42

Polska - Chile 27:20

46' Łatwa bramka Frelijja z koła.

21:43

Polska - Chile 28:21

21:44

Polska - Chile 29:22

47' Diego Reyes trafia ponownie do siatki.

21:44

47' Michał Daszek nie jest zbyt regularny na skrzydle.

21:45

Polska - Chile 29:23

48' Rywale zmniejszają stratę do sześciu bramek.

21:46

48' Rzut Masłowskiego zatrzymany przez bramkarza.

21:47

50' Dwie minuty kary dla Mateusza Kusa! Możemy sobie dzisiaj po0ćwiczyć akcje w osłabieniu.

21:48

50' Broni Wichary!

21:48

Polska - Chile 30:23

51' Rojewski doskonale obsłużył Bartka Jureckiego!

21:50

Polska - Chile 30:24

52' Felipe Garcia - młody bramkarz Chile ma swoje chwile chwały! Świetna interwencja i bramka golkipera! Trafił na tzw. "pustaka"!

21:50

Polska - Chile 30:25

21:51

Polska - Chile 31:25

53' Daszek poszedł na przebój i trafił do siatki!

21:52

53' Harald Feuchtmann zadarł z Michałem Jureckim i nie wyszło mu to na dobre! Kara dla Chilijczyka.

21:53

54' Czas dla Tałanta Dujszebajewa.

21:54

Polska - Chile 32:25

54' Adam Wiśniewski nie myli się z lewego skrzydła!

21:55

Polska - Chile 33:25

55' MAsłowski pobiegł najszybciej do kontry i pokonał Garcię!

21:55

Polska - Chile 34:25

55' I kolejna kontra wykończona przez Daszka!

21:56

56' Chilijczycy gubią się w ataku.

21:57

Polska - Chile 34:26

57' Wichary blisko skutecznej obrony, ale piłka po nodze wpada do siatki.

21:58

58' Dwie minuty dla Donoso.

21:58

58' Głupia strata Polaków.

22:01

Polska - Chile 35:26

59' Bartosz Jurecki z karnego!

22:01

60' Daszek zatrzymany w kontrze, ale i tak [pewnie wygramy z Chile! Mamy awans do Rio - możemy już to śmiało powiedzieć!

22:02

Polska - Chile 35:27

KONIEC! Jedziemy do Rio!!!

22:08

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy już jutro na spotkanie z Tunezją. Po nim okaże się kto zajmie pierwsze miejsce w gdańskim turnieju.