Rio 2016: Kolejne porażki Polaków w bokserskich kwalifikacjach

Sporty walki

Dawid Michelus (60 kg) i Mateusz Tryc (81 kg) ponieśli porażki na punkty we wtorkowych walkach europejskich kwalifikacji bokserskich do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Turniej odbywa się w tureckim Samsun.

Michelus przegrał z trzykrotnym medalistą mistrzostw Europy (srebro i dwa brązy) Białorusinem Wazgenem Safariancem, zaś Tryc uległ Ukraińcowi Ołeksandrowi Czizniakowi. Wcześniej Tryc pokonał Greka Panagiotisa Kalamarasa.

Z 11 startujących reprezentantów Polski (trzy zawodniczki i ośmiu zawodników), w turnieju pozostali już tylko Adrian Kowal (56 kg) i wicemistrz kontynentu Igor Jakubowski (91 kg). Pierwsze pojedynki stoczą we wtorkowej serii wieczornych walk.

Do tej pory kwalifikację olimpijską zdobył - z rankingu ligi World Series of Boxing (WSB) - jedynie wicemistrz Europy Tomasz Jabłoński (75 kg).