Puchar Anglii: Manchester United w półfinale!

Piłkarze Manchesteru United awansowali do półfinału Pucharu Anglii! W powtórzonym meczu pokonali na wyjeździe West Ham United 2:1 i w kolejnej rundzie zagrają z Evertonem.

W pierwszym spotkaniu, które zostało rozegrane na Old Trafford, padł remis 1:1. Na piękne trafienie Dimitriego Payeta z rzutu wolnego odpowiedział Anthony Martial. Później sporo było dyskusji na temat terminu powtórzonego starcia, bo obie drużyny narzekały na brak wolnego czasu, lecz w końcu się udało.

Choć West Ham miał więcej strzałów i mógł być nawet uznawany za faworyta tym razem nie dał rady. Tuż po przerwie bramkę dla Manchesteru zdobył Marcus Rashford, a kilka minut później wynik podwyższył Marouane Fellaini. Gospodarzy stać było tylko na trafienie Jamesa Tomkinsa, przy którym asystę zaliczył znajdujący się w dobrej formie Andy Carroll. Po trzech golach przeciwko Arsenalowi mówi się nawet, że Roy Hodgson może rozważać jego kandydaturę przy wysyłaniu powołań na Euro 2016. Tym razem jednak angielski napastnik nie pomógł swojej drużynie w osiągnięciu korzystnego rezultatu.

W półfinałach Manchesteru United zagra z Evertonem, a Crystal Palace zmierzy się z Watfordem.

West Ham United - Manchester United 1:2 (0:0)

Bramki: Tomkins 79 - Rashford 54, Fellaini 67.