Przełamanie Jagiellonii! Race, deszcz i grad głównymi bohaterami w Białymstoku

Jagiellonia Białystok pokonała Górnik Łęczna 2:0. Mecz w stolicy Podlasia musiał być przerywany aż dwukrotnie. Najpierw z powodu deszczu, a następnie rac dymnych. W innym spotkaniu Termalica Bruk-Bet Nieciecza wygrała na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0.

Jagiellonia w pięciu ostatnich meczach przegrała czterokrotnie i  zanotowała jedno zwycięstwo właśnie z Górnikiem. Podopieczni Michała Probierza trochę na własne życzenie nie awansowali do grupy mistrzowskiej i teraz będą musieli walczyć o utrzymanie.

"Jaga" już w 19. minucie wyszła na prowadzenie. W polu karnym faulowany był Karol Mackiewicz, a "jedenastkę" wykorzystał Piotr Tomasik. W trakcie trwania pierwszej połowy nad stadionem w Białymstoku pojawiły się czarne chmury. Ogromna ulewa sprawiła, iż arbiter musiał na chwilę przerwać mecz. Niekorzystna aura lepiej wpłynęła na gospodarzy, którzy podwyższyli za sprawą Konstantina Vassiljeva. Drugie 45 minut nie przyniosło już bramek, a "Jaga" prowadzi w tabeli grupy degradacyjnej.

Jagiellonia Białystok – Górnik Łęczna 2:0 (2:0)

Bramki: Tomasik 19, Vassiljev 45

Jagiellonia: Drągowski – Burliga, Guti, Szymonowicz, Tomasik – Romanczuk, Grzyb – Mackiewicz (63. Mystkowski), Vassiljev, Cernych (87. Frankowski) – Grzelczak (90+4. Giełażyn).

Górnik: Prusak – Jakubik (65. Bielak), Pruchnik, Bozic, Leandro – Nowak (74. Danielewicz), Bednarek, Śpiączka (72. Pitry), Piesio,  Bonin – Świerczok.

Żółte kartki: Jagiellonia - Mackiewicz. Górnik - Jakubik, Bielak.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: 8123.

Podbeskidzie po raz drugi w przeciągu tygodnia podejmowało u siebie Termalikę. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej lepsi byli bielszczanie, którzy wygrali 2:0. W pierwszym spotkaniu fazy finałowej niecieczanie postawili większy opór i wygrali 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 60. minucie Mateusz Kupczak. ”Słoniki” dzięki zwycięstwu wyprzedzili podopiecznych Roberta Podolińskiego w tabeli.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (0:0)

Bramka: Kupczak 60

Podbeskidzie: Zubas - Sokołowski, Kolcak, Baranowski, Mójta - Kowalski (68. Stefanik), Kato, Szczepaniak (62. Tarnowski), Sloboda (74. Możdżeń), Chmiel - Demjan.

Termalica: Nowak - Fryc, Stano, Putiwcew, Ziajka - Sołdecki, Jarecki (82. Misak), Biskup (93. Juhar), Kupczak, Foszmańczyk (69.  Babiarz) - Kędziora.

Żółte kartki: Podbeskidzie: Tarnowski, Demjan. Termalica: Ziajka.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Widzów: 4 799.