QG Reapers miało w swoim składzie kilku rezerwowych mid lanerów, ale natłok problemów uniemożliwił im grę w półfinale. Najpierw mid laner drużyny Kim „Doinb” Tae-sang oskarżył junglera Baeka „Swifta” Da-hoona o ignorowanie poleceń trenerów i próbował zmusić resztę drużyny do wyrzucenia go z podstawowego składu.

 

Drużyna wszczęła śledztwo, a w miejsce Doinba pojawili się Huang „Mortred” Zi-kun i Kim „BoriSal” Yeoung-hoon. Ten pierwszy doznał kontuzji ręki dzień przed meczem, a ten drugi nie był w stanie na czas dojechać na miejsce.

 

QG próbowało ostatniej szansy i w półfinałowym meczu miał zagrać Dade, który odszedł z drużyny w marcu tego roku by wrócić do drużyny kilka dni temu. Okazało się że Dade jest zawieszony przez League of Legends Association of Chinese Esports i także nie będzie mógł zagrać przeciwko EDG.

 

Szereg niekorzystnych zbiegów okoliczności sprawił, że Qiao Gu Reapers musiało zrezygnować z gry w półfinałowym meczu LPL. EDG awansowało do finału i zagra 23 kwietnia z Royal Never Give Up, a QG Reapers musiało zadowolić się łatwą wygraną w meczu o trzecie miejsce przeciwko Team WE.

 

Plaga wewnętrznych problemów w Qiao Gu kompletnie zrujnowała plany drużyny na ten sezon. Drużyna ma w składzie takie gwiazdy jak Jian „Uzi” Zi-hao i była jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w całych rozgrywkach.