Kontuzja pleców Lewandowskiego

Indywidualny mistrz Polski w tenisie stołowym Tomasz Lewandowski (AZS Politechnika Rzeszów) doznał kontuzji pleców w meczu superligi z Energą-Manekin Toruń (1:3). Pod znakiem zapytania stanął jego występ w rozpoczynającym się w środę World Tourze w Warszawie.

"Już w pierwszym secie pojedynku z Austriakiem Chen Wexingiem poczułem, że coś strzeliło mi w plecach. Próbowałem walczyć, ale uraz na niewiele mi pozwalał. Po krótkiej przerwie podszedłem do stołu do spotkania z Brazylijczykiem Cazuo Matsumoto, lecz z powodu bólu szybko musiałem zrezygnować z gry. Jestem już w drodze do stolicy i jeśli pomoc fizjoterapeuty odniesie skutek, wystąpię w World Tourze" - powiedział Lewandowski, grający trener rzeszowian.

W jego zespole jedyny punkt zdobył Mateusz Gołębiowski. Z klubem żegna się Chorwat Tomislav Kolarek, dlatego szansę debiutu dostał 17-letni Rafał Stąpor. Z ubiegłorocznym wicemistrzem kraju Konradem Kulpą przegrał 0:3.

W drugim wtorkowym meczu, trwającym 3,5 godziny, pingpongiści Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz przegrali u siebie z Palmiarnią Zielona Góra 2:3. W decydującej konfrontacji 23-letni Artur Białek uległ zaledwie 17-letniemu Kamilowi Nalepie 2:3.

Wcześniej dwa zwycięstwa w zielonogórskiej drużynie odniósł 41-letni Lucjan Błaszczyk. Wśród gospodarzy wygrywali obcokrajowcy: Węgier Adam Pattantyus i mistrz świata w ping-pongu (gra rakietkami bez profesjonalnych okładzin) Anglik Andrew Baggaley.