1 liga: Spacerek Arki, kolejny gol Formelii

Arka Gdynia bez problemów w Nowym Sączu. Sandecja przyjęła bramkę i nie starała się nawet specjalnie na nią odpowiedzieć. Już po raz piąty w siódmym meczu na listę strzelców wpisał się Dariusz Formella. Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 0:1.

Nic nie wskazywało na to, że lider 1 ligi może w piątek stracić punkty. Powinien prowadzić w zasadzie już w czwartej minucie, kiedy po rzucie wolnym Marcina Warcholaka, piłki ręką we własnym polu karnym dotknął Witalij Berezowskyj. Sędzia jednak jedenastki dla Arki nie odgwizdał.

Dwie minuty później przed szesnatką Sandecji rywala sfaulował Filip Piszczek. Do rzutu wolnego podszedł Gaston Sangoy i uderzył w prawy róg bramki Łukasza Radlińskiego. Golkiper ostatnimi siłami sparował piłkę na rzut rożny. Sandecja swoją pierwszą okazję miała natomiast w 12. minucie. Lewą flanką popędził Piszczek, ograł rywala i uderzył na bramkę Konrada Jałochy. Bramkarz Arki odbił piłkę do boku, tam czekał już Bartłomiej Dudzic, alę kąt był jednak zbyt ostry, żeby akcja skończyła się powodzeniem.

Swoją przewagę Arka udokumentowała dopiero w 21. minucie. Mateusz Szwoch wykorzystał dziecinny błąd Martina Cseha i podał na 15. metr niekrytemu Dariuszowi Formelli. Wypożyczony z Lecha Poznań napastnik znalazł lukę między obrońcami i po ziemi pokonał Radlińskiego. To jego piąty gol w ósmym meczu 1 ligi w tym sezonie.

Mimo że w 53. minucie Wojciecha Trochima zastąpił Arkadiusz Aleksander, strzelec czterech goli z meczu przeciwko GKS-owi Katowice, nie wpłynęło to na losy spotkania. Po przerwie właściwie groźnych akcji było jak na lekarstwo.

W 60. minucie Filip Piszczek główkował niecelnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Macieja Małkowskiego, a w 84. minucie po strzale sprzed pola karnego Grzegorza Barana i muśnięciu Aleksandra, z najwyższym trudnem interweniował Jałocha. W 88. minucie z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Tadeusz Socha. Dwa faule na Sebastianie Szczepańskim w odstępie trzech minut i proszę. To by było na tyle z emocji w Nowym Sączu.

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 0:1
Bramka: Dariusz Formella 21. Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice).

Sandecja: 16. Łukasz Radliński - 4. Przemysław Szarek, 55. Witalij Berezowskyj, 26. Martin Cseh, 24. Kamil Słaby - 37. Bartłomiej Dudzic (64, 15. Sebastian Szczepański), 33. Bartłomiej Kasprzak, 7. Grzegorz Baran, 10. Wojciech Trochim (53, 60. Arkadiusz Aleksander), 8. Maciej Małkowski - 19. Filip Piszczek (72, 36. Szymon Kuźma).

Arka: 13. Konrad Jałocha - 2. Tadeusz Socha, 29. Michał Marcjanik, 33. Alan, 23. Marcin Warcholak - 8. Marcus Vinicius (76, 19. Miroslav Bożok), 6. Antoni Łukasiewicz, 14. Michał Nalepa (46, 20. Yannick Kakoko), 10. Mateusz Szwoch, 7. Dariusz Formella - 17. Gaston Sangoy (64, 11. Rafał Siemaszko).

Żółte kartki: Baran - Socha, Formella, Bożok, Jałocha.
Czerwona kartka: Tadeusz Socha (88. minuta, Arka, za drugą żółtą).