Ze 112 uczestników warsztatów dokładnie 92 powróci 6 czerwca do tej uroczej miejscowości, gdzie szlifować będzie formę w Hotel du Lac już do samego startu Euro 2016 (10 czerwca na Stade de France w Saint-Denis Francja spotka się z Rumunią). Cieszy nas bardzo fakt, ze w tym doborowym towarzystwie znalazła się szóstka Polaków z Szymonem Marciniakiem na czele.

 

Stoją od lewej Paweł Raczkowski, Radosław Siejka, Tomasz Musiał, Szymon Marciniak, Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz

 

Jak zdradził nam Marc Batta, polski sędzia ma duże szanse na spore wyróżnienie (nie chciał powiedzieć jakie) w najbliższych meczach półfinałowych Champions League. Francuz nic nie chciał dodać więcej, ale jego wyraz twarzy był jednak wystarczająco wymowny. A Marc Batta (na zdjęciu z Szymonem Marciniakiem ) wie co mówi. To doświadczony sędzia, który zaliczył w swojej karierze 130 meczów międzynarodowych. Sędziował między innym Biało-Czerwonym w 1998, kiedy wygraliśmy na wyjeździe z Bułgarią (3:0). Należał do świetnego pokolenia sędziów francuskich (Joel Quiniou, Robert Wurtz czy Michel Vautrot). Dzisiaj występuje w roli obserwatora sędziów w meczach międzynarodowych.

 

Szymon Marciniak i Marc Batta

 

Akcje Szymona Marciniaka stoją podobno bardzo wysoko. Sam Pierluigi Collina jest pod wrażeniem jego postępami. Ale nie zapominajmy, że Marciniak nie jest sam, ma znakomitych konkurentów, że wspomnimy o Włochu Rizzolim, Holendrze Kuipersie, Węgrze Kassai czy Hiszpanie Carballo. Ale sam fakt, że polski sędzia znalazł się w elicie europejskiej, powinien cieszyć niemniej niż obecność Biało-Czerwonych na Euro 2016.