Putin chciał pogrążyć Polonię! Nie udało mu się!

Ukrainiec Wiktor Putin otworzył wynik piątkowego meczu z Polonią Warszawa, ale jego Energia Kozienice przegrała ostatecznie 1:2. Dumę Stolicy uratowały bramki z 88. i 90. minuty. Putin tym razem nie dopiął swego.

Dla Polonii mecz w Kozienicach miał być spacerkiem. Miejscowa Energia nie wygrała od sześciu spotkań, zajmowała trzecie miejsce od końca i jej spadek do IV ligi jest już praktycznie przesądzony. Czarne Koszule nie przewidziały jednak, że rywal ma w składzie... Putina!

Ukrainiec otworzył wynik już w 19. minucie - głową, w stylu Andrzeja Szarmacha. Gol ustawił mecz na trochę ponad godzinę, gdy nagle w 88. minucie sędzia odgwizdał jedenastkę dla Polonii. Jeden z obrońców Energii był w starciu z Mariuszem Wierzbowskim zupełnie bezradny. Musiał faulować. Karnego pewnie wykorzystał Bartosz Wiśniewski, dawny kolega Roberta Lewandowskiego ze Znicza Pruszków.

W podopiecznych Igora Gołaszewskiego wstąpiły nowe siły. W doliczonym czasie gry Wierzbowski stanął oko w oko z Emilem Piasecznym i nie dał bramkarzowi Energii żadnych szans. Duma Stolica mogła świętować kolejne zwycięstwo, ale nie obyło się bez poszkodowanych. Obrońca Polonii Przemysław Szabat został po meczu odwieziony do szpitala z podejrzeniem pęknięcia kości policzkowej.

Czarne Koszule zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli III ligi. Ich nowy nabytek Piotr Petasz w tym meczu jeszcze nie zagrał.

***

Należy odnotować, że Putin w 78. minucie został zmieniony przez Konrada Paterka. Ukrainiec musi jeszcze trochę popracować nad siłą rażenia. W tym sezonie III ligi zdobył zaledwie trzy bramki.

ENERGIA KOZIENICE - POLONIA WARSZAWA 1:2
Bramki: Putin 19 - Wiśniewski 88 (kar.), Wierzbowski 90. Sędzia: Wojciech Hodowicz. Widzów: 300.

ENERGIA: Emil Piaseczny, Andrzej Kalinka, Bartłomiej Janiszewski, Bartosz Kozicki(66' Rafał Stróżka), Damian Stanisławski (85' Piotr Czerwiński), Dariusz Mortka, Eugeniusz Kołodziejczyk(90' Maciej Gędaj), Łukasz Szary, Patryk Walasek, Wiktor Putin(78' Konrad Paterek)

POLONIA: Mateusz Tobjasz, Grzegorz Wojdyga(46' Przemysław Szabat), Piotr Augustyniak(81' Marcin Kluska), Daniel Choroś, Marcin Bochenek, Donatas Nakrosius, Piotr Kosiorowski, Michał Zapaśnik(65' Mariusz Wierzbowski), Mariusz Marczak, Bartosz Wiśniewski, Krystian Pieczara(90' Michał Stasz)

Żółte kartki: Janiszewski, Zawadzki - Wiśniewski, Nakrsosius.