Sensacja w sali gimnastycznej! Stal Mielec zagra w Final Four PP

Piłka ręczna
Damian Krzysztofik z PGE Stali Mielec

PGE Stal Mielec pokonała w miejscowej... sali gimnastycznej Azoty Puławy 32:29 i awansowała do finału Pucharu Polski! Samo zwycięstwo mielczan już jest niespodzianką, a awans do Final Four to wręcz sensacja!

Już pierwszy mecz w Puławach przyniósł dosyć zaskakujący rezultat, bowiem Azoty, teoretycznie trzecia siła w Polsce, wygrały ze Stalą w Puławach tylko trzema trafieniami. Nikt nie brał jednak na serio możliwości awansu mielczan do Final Four. Nikt oprócz samych zawodników Stali, którzy w rewanżu pokazali, że problemy finansowe klubu można zostawić z tyłu głowy, a na parkiet wyjść tylko z myślą o zwycięstwie.

Gospodarze, którzy ugościli piłkarzy ręcznych Azotów w... sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2, przed przerwą "tylko" remisowali z faworytem. W drugiej połowie dołożyli jednak puławianom jeszcze trzy bramki! Dzięki temu, że na wyjeździe zdobyli więcej goli niż puławianie na ich obiekcie, to oni awansowali do Final Four Pucharu Polski, które odbędzie się w dniach 21-22 maja na warszawskim Torwarze.

Rewanżowy mecz ćwierćfinałowy: PGE Stal Mielec – Azoty Puławy 32:29 (17:17)

Pierwszy mecz: Azoty – Stal 34:31 (17:12). Awans: PGE Stal Mielec.