Impel na podium Orlen Ligi

W trzecim spotkaniu o brązowy medal Orlen Ligi siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza przegrały z Impelem Wrocław 1:3. Podopieczne Jacka Grabowskiego wygrały wcześniej dwa spotkania na własnym terenie i w trzeciej grze zdołały przesądzić losy tej rywalizacji.

Pierwsze dwa spotkania obu ekip rozegrano we Wrocławiu. Dużo emocji przyniosło inauguracyjne starcie, w którym wrocławianki przegrywały 0:2, ale zdołały odwrócić losy meczu i wygrały w tie-breaku 15:9. W drugim meczu już takich emocji nie było.

Podopieczne Jacka Grabowskiego rozgromiły rywalki w trzech setach (25:17, 25:15, 25:20) i jechały do Dąbrowy Górniczej z nadziejami na zakończenie rywalizacji o podium już w spotkaniu numer trzy.

Pierwszą partię wrocławianki rozpoczęły od mocnego uderzenia (1:4), ale w dalszej części seta wynik oscylował wokół remisu (7:7, 14:14, 17:17). W końcówce przewagę uzyskały siatkarki Impelu: Katarzyna Skowrońska-Dolata dała swej drużynie piłkę setową (20:24), a skuteczny atak Caroliny Costagrande zakończył tę partię. Początek drugiej odsłony to okres wyraźnej przewagi wrocławianek (1:5, 5:8). W dalszej części seta gospodynie nie były w stanie nawiązać walki z rywalkami, a siatkarki Impelu punktowały seriami, wygrywając po trzy, cztery akcje z rzędu. W efekcie Tauron wyraźnie przegrał tego seta, a wynik na 13:25 ustaliła Agnieszka Kąkolewska atakiem ze środka.

W trzeciej odsłonie dąbrowianki znalazły się pod ścianą, ale zdołały przedłużyć spotkanie. Początek miał wyrównany przebieg, ale już na drugiej przerwie technicznej przewagę uzyskały gospodynie (16:13), które pewnie prowadziły również w dalszej części seta, pewnie wygrywając 25:19. Czwarta partia była wyrównana tylko do stanu 11:11. W dalszej części seta wrocławianki pewnie zmierzały do zwycięstwa (12:16, 15:21). Katarzyna Skowrońska-Dolata skutecznym atakiem zakończyła seta (19:25) i całą rywalizację o brąz Orlen Ligi.

Złoto Orlen Ligi w sezonie 2015/16 zdobyła drużyna Chemika Police, srebro wywaczyły siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot, a brązowy medal zdobył Impel Wrocław.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław 1:3 (21:25, 13:25, 25:19, 19:25)