Leon będzie grał w Katarze? Może dołączyć do klubu Bartmana!

Wilfredo Leon najwyraźniej nie ma jeszcze ochoty na wakacje i postanowił przedłużyć sobie sezon. Wiele wskazuje na to, że Kubańczyk z polskim paszportem dokończy go w Katarze!

Jak poinformował serwis worldofvolley.com, Leon przeniesie się z Zenita Kazań do Al-Rayyan SC. Chociaż poinformowano, że 22-latek miałby zadebiutować w czwartkowym finale Pucharu Kataru, to jednak jest to mało prawdopodobne, ponieważ nie został zgłoszony do składu. Chyba, że coś się zmieni w ostatniej chwili...

Jeden z najlepszych siatkarzy świata przede wszystkim ma pomóc drużynie w Pucharze Emira. Najbardziej prestiżowe rozgrywki w Katarze zostaną rozegrane w dniach 28 kwietnia - 13 maja. Tamtejsze kluby pod ich kątem dokonują spektakularnych wzmocnień. Al-Rayyan sprowadził już Zbigniewa Bartmana i Dmitrija Iljinycha.

Dla 22-latka nie będzie to pierwsza przygoda z katarską siatkówką. W ubiegłym roku także występował w Al-Rayyan SC. W finale jego drużyna przegrała z Al-Arabi SC, w barwach której dwa mecze rozegrał wcześniej Mariusz Wlazły.

Leon jest zawodnikiem Zenita Kazań od 2014 roku. W tym czasie dwukrotnie wygrał mistrzostwo Rosji, Puchar Rosji i Ligę Mistrzów. W trakcie ostatniego turnieju Final Four w Krakowie zapracował na miano MVP i najlepszego przyjmującego.

W załączonym materiale najlepsze akcje Wilfredo Leona podczas Final Four Ligi Mistrzów.