Szalona pogoń Anwilu! Dogrywka na wagę półfinału Tauron Basket Ligi

Koszykarze Anwilu Włocławek pokonali na wyjeździe po dogrywce King Wilki Morskie Szczecin 83:75 i wygrali całą rywalizację 3-1, co oznacza, że awansowali do półfinału Tauron Basket Ligi. W nim zmierzą się z Rosą Radom.

King Wilki Morskie Szczecin - Anwil Włocławek to jedna z bardziej wyrównanych par ćwierćfinałowych Tauron Basket Ligi. Jak do tej pory wygrywali gospodarze: najpierw dwkurotnie przed własną publicznością Anwil rozbił rywali 78:54 i 68:50, lecz w ostatnim starciu to podopieczni Marka Łukomskiego wrócili do gry, zwyciężając 93:88.

Szczeciniane się nie zmieniają - ciągle grają ofensywnie, a we wcześniej wspomnianym trzecim meczu w końcu wróciła ich skuteczność w rzutach za trzy punkty. Trafili ich aż czternaście, co dawało mnóstwo nadziei przed czwartym spotkaniem. W nim także zaczęli dobrze, od dwóch takich celnych prób. Anwil nie miał na początku zbyt wiele do powiedzenia. Goście byli niedokładni w ataku i przegrali pierwszą kwartę 11:19.

Kolejne dwie odsłony były bardziej wyrównane, lecz to zmieniło sytuacji Anwilu, który ciągle miał kilkupunktową stratę. Kulała przede wszystkim płynność w ataku. W czwartej kwarcie jednak to właśnie gości nadawali rytm widowisku, zwłaszcza za sprawą znakomicie dysponowanego Danilo Andjusica. Serb w całym meczu rzucił aż 28 punktów, z czego sześć razy trafił "za trzy"! Do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna jednak dogrywka, bo na 45 sekund przed końcem Russel Robinson wyrównał stan meczu. W dodatkowym czasie Anwil nie pozostawił już wątpliwości i pewnie triumfował 83:75.

Anwil tym samym zameldował się w półfinale Tauron Basket Ligi. Tam rywalem będzie Rosa Radom.

King Wilki Morskie Szczecin - Anwil Włocławek 75:83 po dogrywce (19:11, 23:24, 14:13, 10:18, 9:17)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 3-1 dla Anwilu, który zagra w półfinale z Rosą Radom.

King Wilki Morskie Szczecin: Russell Robinson 15, Paweł Kikowski 13, Frank Gaines 10, C.J. Aiken 10, Paweł Leończyk 10, Brandon Brown 8, Uros Nikolic 5, Michał Nowakowski 2, Ovidijus Galdikas 2, Łukasz Majewski 0, Jakub Garbacz 0.

Anwil Włocławek: Danilo Andjusic 28, David Jelinek 16, Fiodor Dmitriew 11, Kamil Łączyński 8, Robert Skibniewski 6, Robert Tomaszek 5, Kervin Bristol 4, Piotr Stelmach 3, Michał Chyliński 2.