Wisła na czele... grupy spadkowej. Już na pewno się utrzyma

Wisła Kraków po golu Pawła Brożka pokonała u siebie Jagiellonię Białystok 1:0. Była to 131. bramka kapitana Wisły w Ekstraklasie, ósma w tym sezonie i czwarta w ostatnich trzech starciach z Jagiellonią. Wisła na czele grupy spadkowej i jako pierwsze z niej już na pewno utrzyma się w lidze.

Starcie w czubie grupy spadkowej nie miało wyraźnego faworyta. No, wiślakom może trochę sprzyjało własne boisko.

Bardzo aktywny od początku był Paweł Brożek, który kilka dni temu podpisał z klubem nowy kontrakt. Napastnik Wisły umieścił piłkę w siatce już w 25. minucie - Rafał Boguski na lewe skrzydło do Patryka Małeckiego, a ten w pole karne na główkę Brożka. Było 1:0.

Do ciekawej sytuacji doszłlo w 33. mincucie, kiedy kontuzji uległ... Jarosław Przybył, arbiter główny spotkania. Po chwili zmienił go sędzia techniczny - Tomasz Wajda, który jednak w pierwszej połowie nie miał już za dużo do roboty.

Najbardziej kontrowersyjna sytuacja drugiej części gry przypadła na 60. minutę. Znów w roli głównej Paweł Brożek, który przelobował piłkę nad Bartłomiejem Drągowskim, a następnie sam nad nim przeskoczył. W tym momencie bramkarz Jagiellonii ewidentnie Brożka faulował. Sędzia jednak rzutu karnego nie odgwizdał.

W kolejnych minutach - tak, jak zresztą w całym meczu - Wisła nie miał wcale jakiejś wielkiej przewagi. Niestety, Jagiellonnia była do bólu nieskuteczna. Zawodził zarówno Fiodor Cernych, jak i Konstantin Vassiljev oraz Przemysław Frankowski. Po stronie "Białej Gwiazdy" zdecydowanie zawodził Rafał Wolski, którego w 72. minucie zastąpił Denis Popović.

Wisła, mimo niegasnącej aktywności Pawła Brożka, nie zdołała podwyższyć prowadzenia. Jednak dzięki zwycięstwu i tak obejmuje prowadzenie w grupie spadkowej.

Wisła Kraków 1-0 Jagiellonia Białystok
Paweł Brożek 25

Wisła: 1. Michał Miśkiewicz - 38. Jakub Bartosz, 26. Richárd Guzmics, 4. Maciej Sadlok, 19. Tomasz Cywka - 9. Rafał Boguski (80, 13. Krzysztof Drzazga), 29. Krzysztof Mączyński, 27. Rafał Wolski (72, 10. Denis Popovič), 23. Paweł Brożek (85, 8. Alan Uryga), 88. Patryk Małecki - 14. Zdeněk Ondrášek.

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 8. Łukasz Burliga, 20. Dawid Szymonowicz, 25. Guti, 77. Piotr Tomasik - 21. Przemysław Frankowski (46, 28. Karol Świderski), 22. Rafał Grzyb (82, 12. Piotr Grzelczak), 6. Taras Romanczuk, 5. Konstantin Vassiljev, 11. Karol Mackiewicz (68, 13. Przemysław Mystkowski) - 15. Fedor Černych.

żółte kartki: Bartosz, Ondrášek - Burliga, Grzyb, Szymonowicz.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 10 565.