Lyon pokazał AS Monaco miejsce w szeregu

To była czysta finezja i popis umiejętności w wykonaniu Olympique Lyon. Podopieczni Huberta Founiera nie dali żadnych szans bezpośrednim rywalom do awansu do Ligi Mistrzów, AS Monaco. "Les Gones" rozgromili piłkarzy z Księstwa Monako aż 6:1

Piłkarze z Lyonu rozpoczęli strzelanie już w 3 minucie, a cały mecz to był spektakl jednego aktora. Mowa o Alexandre Lacazette, który zgromadził hat-tricka i zaliczył asystę. Po ośmiu minutach gospodarze prowadzili już 2:0. Na domiar złego w połowie pierwszej części gry dwie żółte kartki w odstepie dwóch  minut obejrzał Lacina Traore. Po kilku minutach spokojniejszej gry "Dzieciaki" ponownie ruszyły do ataku i w 8 minut strzelili kolejne dwa gole. Honorowe trafienie dla gości jeszcze w pierwszej części gry zapewnił Ricardo Carvalho.

Olympique Lyon - AS Monaco 6:1 (4:1)

Bramki: 3' Rachid Ghezzal,   8' Alexandre Lacazette, 33' Mapou Yanga-Mbiwa, 35' Alexandre Lacazette, 59' Mapou Yanga-Mbiwa, 80' Alexandre Lacazette - 41' Ricardo Carvalho