Arka Gdynia w Ekstraklasie! Wielka dramaturgia i kontrowersje (WIDEO)

Arka Gdynia wraca do Ekstraklasy! Drużyna Grzegorza Nicińskiego postawiła kropkę nad "i", remisując przed własną publicznością z Drutexem-Bytovią Bytów 1:1. W samym meczu nie brakowało kontrowersji. Sędzia miał podstawy, by podyktować dwa rzuty karne dla gospodarzy, jednak tego nie zrobił.

W pierwszej połowie piłkarze Grzegorza Nicińskiego i Tomasza Kafarskiego mieli swoje okazje, jednak żaden z nich nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Gospodarze mieli "swój" wynik, bo bezbramkowy remis pozwoliłby im świętować awans do Ekstraklasy. Jak przekonywał Michał Nalepa w przerwie, apetyty mimo tego były większe. - Ja chcę ten mecz wygrać - zapewniał w rozmowie z Polsatem Sport.

Tymczasem zapachniało niespodzianką! W 55. minucie cały stadion uciszył Kamil Wacławczyk. 29-latek znalazł się niepilnowany w polu karnym, przejął piłkę po dośrodkowaniu Omara Monterde i otworzył wynik. Gospodarze ruszyli więc do ataku.

W 65. minucie mieliśmy dużą kontrowersję. W polu karnym przyjezdnych padł Nalepa i cały stadion czekał aż sędzia Marcin Szczerbowicz wskaże na jedenasty metr... Ten pozostał  niewzruszony! Pokazał tylko żółtą kartkę Nalepie, czym jeszcze bardziej rozwścieczył gdynian. - Ewidentny rzut karny - ocenił później całą sytuacją poszkodowany.

To nie był koniec kontrowersji. W 79. minucie Gaston Sangoy trafił będącego w polu karnym Krzysztofa Bąka w rękę. Sędzia ponownie nie dopatrzył się podstaw do podyktowania "jedenastki", czym doprowadził do jeszcze większej wściekłości żółto-niebieskich.

Kiedy wydawało się, że gospodarze będą musieli odłożyć fetę, gola na wagę remisu strzelił Mateusz Szwoch, który wykorzystał zagranie Marcusa Viniciusa da Silvy. Na zegarze wybiła wówczas 88. minuta! A jeszcze sto dwadzieścia sekund wcześniej kapitalną okazję zmarnował Monterde...

Dzięki remisowi 1:1, Arka Gdynia wywalczyła punkt potrzebny do awansu do Ekstraklasy. Na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej czekała pięć lat!

Arka Gdynia - Drutex-Bytovia Bytów 1:1 (0:0)

Bramki: Szwoch 88 - Wacławczyk 55

Arka: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Antoni Łukasiewicz, Alan Fialho, Marcin Warcholak - Michał Nalepa (74. Miroslav Bożok), Yannick Kakoko - Marcus Vinicius da Silva, Mateusz Szwoch (90. Rashid Yussuff), Dariusz Formella - Rafał Siemaszko (61. Gaston Sangoy)

Drutex-Bytovia: Gerard Bieszczad - Łukasz Wróbel, Krzysztof Bąk, Marek Opałacz (80. Radosław Jasiński) - Adrian Chomiuk, Bartłomiej Poczobut, Omar Monterde, Michał Rzuchowski, Jakub Serafin - Kamil Wacławczyk (71. Michał Jakóbowski) - Janusz Surdykowski