Rosa Radom (2) - Anwil Włocławek (3)

 

Typ Grzegorza Chodkiewicza (3-1): Rosa, mimo że nie grała entuzjastycznej i porywającej kibiców koszykówki to jednak ma solidność i dobre przygotowanie motoryczne. Rosa te drużyny, które miała w tabeli koło siebie, potrafi złamać. Gracze z Radomia są w stanie wygrać mecz na wyjeździe, z czym Anwil ma kłopoty.

 

Typ Tomasza Jankowskiego (1-3): Dwie bardzo mocne ekipy. Zanosi się na prawdziwą wojnę. Przewaga pod koszem będzie decydującym czynnikiem.

 

Typ Rafała Jucia (3-2): Niezwykle ciekawa rywalizacja. Rosa mimo, że złapała zadyszkę po zdobyciu Pucharu Polski, to wygrała wszystkie mecze, które powinna. Anwil, choć niepokonany w Hali Mistrzów, zaliczył kilka wpadek. W tej serii przewaga własnego parkietu okaże się jeszcze cenniejsza.

 

Typ Adama Romańskiego (2-3): Czy będzie odwrócenie sytuacji z ćwierćfinału sprzed dwóch lat, kiedy to radomianie wygrali decydujący piąty mecz we Włocławku? Oba zespoły grają świetnie w obronie, więc zdecydują gwiazdy w ataku, potrafiące zrobić coś z niczego. Przewiduję pięć równych meczów, w zasadzie każdy wynik od 3:0 do 0:3 mnie nie zdziwi, ale skoro należy typować, to Anwil.

 

Typ Marcina Murasa (2-3): Jako jedyny z naszych ekspertów stawiałem na zwycięstwo Czarnych nad Polskim Cukrem i teraz też postawię na niżej rozstawionych. Twierdza Włocławek jest trudna do zdobycia, a mimo że Anwil na wyjazdach spisuje się zdecydowanie słabiej, może pokusić sie o chociaż jedno zwycięstwo w Radomiu. Jeśli duet Jelinek-Andjusić zagrają na najwyższym poziomie będzie trudno ich zatrzymać (Michał Sokołowski się nie rozdwoi). Jedno jest pewne szykuje się jedno z ciekawszych starć w tych playoff.

 

Typ Łukasza Majchrzyka (3-2): Ktoś musi tę rywalizację wygrać i to tyle w kwestii faworyta. Obie drużyny grają świetnie u siebie i to na własnych parkietach będą wygrywać. Rosa awansuje, bo przebudzi się C.J. Harris, a Michał Sokołowski dojrzał już do roli lidera. W Anwilu ciągle brakuje Davida Jelinka w formie z początku sezonu.

 

Transmisja z meczu Rosa Radom - Anwil Włocławek od godz. 19:50 w Polsacie Sport News.