Rozpacz Radom. Anwil o krok bliżej finału

Mecz Rosy z Anwilem to miało być starcie drużyn, których znakiem firmowym jest twarda defensywa. I takim się w istocie okazało, choć na bardzo niski wynik - 58:64 - wpływ miała tyleż biegłość w obronie, co indolencja w ofensywie.

Zatrważające były statystyki, które zobaczyliśmy w przerwie meczu. Żaden z zawodników przebywających na parkiecie nie zdołał rzucić choćby dziesięciu punktów. A naskuteczniejszy w ekipie Rosy Kim Adams przez dwadzieścia minut uzbierał... sześć oczek. Jak na starcie dwóch czołowych ekip ligi - bilans dramatyczny.

Początek drugiej połowy to wreszcie kilka skutecznych akcji Roberta Skibniewskiego, pierwsza w meczu (!) udana kontra, którą udało się wyprowadzić Davidowi Jelinkowi, celne rzuty z dystansu Fiodora Dmitriewa. I o ile Anwil zaczął wyglądać przyzwoicie, to jak chodzi o radomian, długo w trzeciej kwarcie godnie prezentowały się wyłącznie cheerleaderki. Na szczęście dla gospodarzy w ostatnich fragmentach tej części gry przebudził się duet Igor Zajcew - Michał Sokołowski. Co nie zmienia faktu, że u progu czwartej kwarty bariera pięćdziesięciu punktów pozostała poza zasięgiem obu zespołów.

Nieskuteczność obu zespołów wynikała też z mizernej postawy liderów. David Jelinek (Anwil), pierwszy snajper Tauron Basket Ligi oraz trzeci w klasyfikacji najskuteczniejszych C.J. Harris (Rosa) razem uzbierali w czwartkowy wieczór - uwaga - osiem (sic!) punktów.

Ostatnie minuty meczu to walka, chciałoby się napisać: kosz za kosz, ale trafniej będzie: rzut za rzut. Bo zatrważająco wiele z tych rzutów było zupełnie nieudanych. Ostatecznie w meczu, w którym poziom emocji był wyraźnie wyższy od tego sportowego Anwil wygrał 64:58. I to ekipa z Włocławka, która mimo braku kontuzjowanego Diduszki odebrała Rosie przewagę własnego parkietu jest ciut bliżej wielkiego finału. Awansuje do niego drużyna, która jako pierwsza wygra trzy mecze.