Pierwsza odsłona x-kom CLASH zapowiada się na prawdziwe święto graczy. W przestrzeni Hali Częstochowa, oprócz imponującej sceny, znajdą się dedykowane stoiska partnerów z mnóstwem atrakcji. W Strefie Wolnego Grania będzie można przetestować premierowe gry na najwydajniejszych komputerach. Każdy miłośnik technologii będzie miał okazję do zakupu sprzętu, podzespołów i akcesoriów gamingowych w promocyjnych cenach. Sponsorzy wydarzenia przygotują też setki konkursów ze sprzętem do wygrania.

 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowy konkurs cosplay, na którym pojawią się najbardziej rozchwytywane cosplayerki w Polsce. Na evencie nie zabraknie również polskich youtuberów i streamerów. Gracze będą mieli okazję porozmawiać z ulubionymi vlogerami, zgarnąć autografy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

 

Nadchodzący x-kom CLASH to największy turniej e-sportowy w Częstochowie. Szykuje się wielkie widowisko, spektakularne rozgrywki i niezapomniane emocje. Jak informują organizatorzy - wstęp na wydarzenie będzie całkowicie bezpłatny.

 

Kwalifikacje do turnieju głównego startują już 20 maja - z otwartych kwalifikacji, do kolejnego etapu awansują drużyny, które zwyciężą w jednym z czterech turniejów kwalifikacyjnych (łącznie cztery formacje). Do walki o wyjazd na finały x-kom CLASH dołączą również cztery zaproszone przez organizatorów zespoły, które powalczą z zakwalifikowanymi drużynami w zamkniętym etapie kwalifikacji.

 

Wszelkie informacje dotyczące x-kom CLASH znajdziecie na specjalnie przygotowanej stronie internetowej imprezy. Tam znajdują się też szczegóły dotyczące zapisów do otwartych kwalifikacji CS:GO oraz LoL znajdziecie. Najświeższe informacje o x-kom CLASH organizatorzy będą publikować na wydarzeniu na Facebooku.