Krychowiak triumfuje w Lidze Europy! Sevilla najlepsza trzeci raz z rzędu

Tym razem nie było dreszczowca! Sevilla pokonała na St. Jakob-Park w Bazylei Liverpool 3:1 i po raz trzeci z rzędu sięgnęła po puchar Ligi Europy. Liverpool rozegrał bardzo dobrą pierwszą połowę i prowadził po fenomenalnym golu Daniela Sturridge’a. Druga odsłona była jednak majstersztykiem w wykonaniu Sevilli. Gol Kevina Gameiro i dwa trafienia Coke zapewniły piłkarzom Unai Emery’ego triumf. Grzegorz Krychowiak grał cały mecz i podobnie jak w zeszłym sezonie sięgnął po to trofeum.

Finał rozpoczął się bardzo spokojnie. W pierwszych minutach obie ekipy wyraźnie badały się nawzajem. Pierwszą sytuację stworzyli sobie podopieczni Jurgena Kloppa. Po dośrodkowaniu Nathaniela Clyne’a blisko zdobycia bramki był Daniel Sturridge. Strzał Anglika z linii bramkowej wybił Daniel Carriço. Chwilę później kolejna szansa dla Liverpoolu. Tym razem napastnik ”The Reds” przegrał pojedynek z bramkarzem Sevilli Davidem Sorią. Sturridge jednak nie zniechęcił się i w 35. minucie pięknym uderzeniem, zewnętrzną częścią stopy otworzył wynik spotkania. Bramka stadiony świata. Sevilla nie potrafiła odpowiedzieć, a wręcz przeciwnie to Anglicy zaatakowali, ale do przerwy wynik pozostał bez zmian.

Druga połowa zaczęła się piorunująco. Kilkadziesiąt sekund po gwizdku sędziego Mariano wykonał genialny rajd prawą flanką, dograł do Kevina Gameiro, a ten wykorzystał okazję. Francuz już chwilę później mógł dać prowadzenie Sevilli. Przed stratą bramki Liverpool uchronił Kolo Toure. Iworyjczyk rozgrywał świetne spotkanie i był ostoją obrony gospodarzy. Przewaga Sevilli rosła z minuty na minutę. Na prowadzenie podopiecznych Unai Emery’ego wyprowadził Coke. Ten sam zawodnik w 70. minucie zdobył kolejną bramkę i Liverpool był w ogromnych tarapatach. Do końca Sevilla nie dała sobie wbić gola. Grzegorz Krychowiak rozegrał 90 minut i podobnie jaki przed rokiem może świętować z drużyną zdobycie tego trofeum. Trzecia Liga Europy z rzędu! Coś niesamowitego.

Liverpool - Sevilla 1:3 (1:0)

Bramki: Sturridge 35 - Gameiro 46, Coke 64, 70