Memoriał Wagnera: Polska - Serbia. Transmisja w Polsacie Sport

Mecz Polska - Serbia zakończy XIV Memoriał Wagnera. Polacy po środowym triumfie w czterech setach nad Belgią nadal mają szansę na zwycięstwo w całym turnieju. Nie wszystko leży jednak w ich rękach. Transmisja meczu Polska - Serbia w Polsacie Sport.

Tegoroczny Memoriał Wagnera, rozgrywany w nietypowym terminie, ma za zadanie przygotować naszych siatkarzy do turnieju kwalifikacyjnego do IO. Dlatego wyniki Polaków należy traktować z większą rezerwą, o czym mówił po przegranym meczu z Bułgarią Marcin Możdżonek. - Dopiero co wróciliśmy ze spalskich lasów, gdzie bardzo ciężko trenowaliśmy. Jesteśmy zmęczeni, co widać po naszych ruchach i akcjach. Ja bym się jednak specjalnie nie martwił - na tym etapie przygotowań jest to normalne - stwierdził nasz środkowy bloku.

Drugiego dnia turnieju biało-czerwoni odbili sobie nieco porażkę z Bułgarami i ograli w czterech setach reprezentację Belgii. Początek spotkania nie zapowiadał się jednak optymistycznie, bo podopieczni Stephane'a Antigi przegrywali 0:1. Kolejne trzy partie padły jednak ich łupem, dzięki czemu nadal liczą się w grze o triumf w tegorocznym Memoriale. Muszą jednak ściskać kciuki za Belgów, by ci urwali w pierwszym czwartkowym spotkaniu z Bułgarią choć dwa sety zawodnikom Płamena Konstantinowa.

Polacy muszą z kolei pewnie pokonać Serbię, która po raz kolejny zawitała do naszego kraju. Naszym kibicom zapewne najbardziej zapadł w pamięć mecz otwarcia mistrzostw świata, gdy biało-czerwoni rozbili siatkarzy z Bałkanów 3:0. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby na zakończenie Memoriału Wagnera padł taki sam rezultat. Wazniejsza od wyniku jest jednak stabilizacja gry naszej kadry...

Transmisja meczu Polska - Serbia w Memoriale Wagnera od 20:30 w Polsacie Sport. Wcześniej zapraszamy na przedmeczowe studio.