CLJ: Legia bije Lecha, remis w Szczecinie

Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań 2:1, a Pogoń Szczecin zremisowała z Jagiellonią Białystok 2:2 w pierwszych półfinałowych meczach Centralnej Ligi Juniorów.

W Warszawie miał miejsce kolejny rozdział rywalizacji warszawsko-poznańskiej. W środę Legia zmierzyła się z piłkarzami Kolejorza. W składzie mistrzów Polski znaleźli się zawodnicy ocierający się o pierwszą drużynę – Mateuszowie Hołownia i Wieteska czy Radosław Majecki – i to oni triumfowali w pierwszym spotkaniu.

Lech prowadzenie objął w 32 min. Po świetnej indywidualnej akcji Jakuba Modera Majeckiego pokonał Dawid Kurminowski. Legia wyrównała dopiero po przerwie. W 55 min. do siatki rywali trafił Miłosz Szczepański. Już minutę później legioniści prowadzili 2:1! Znów czujnością w polu karnym popisał się Szczepański. Do końca wynik nie uległ zmianie.

Rewanż zostanie rozegrany 29 maja o godz. 13:00 we Wronkach.

Rezultatem 2:2 zakończył się natomiast drugi półfinał CLJ. W Szczecinie Pogoń zremisowała z Jagiellonią Białystok. Bramki dla gości z Podlasia zdobyli Marcin Pigiel (w 31 min.) i Paweł Marczuk (trafienie samobójcze w 72 min.). Na listę strzelców wpisali się także juniorzy Pogoni: Marcin Listkowski (22 min.) i Gracjan Jaroch (51 min.).

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 29 maja o godzinie 16:00 w Białymstoku.

Zwycięzcy dwumeczów zagrają w finale CLJ o tytuł mistrza Polski juniorów starszych oraz możliwość startu w młodzieżowej Ligi Mistrzów.