Ekwadorskie Independiente w półfinale Copa Libertadores

Ekwadorski klub Independiente del Valle Sangolqui awansował - jako ostatni - do półfinału Copa Libertadores, południowoamerykańskiego odpowiednika Ligi Mistrzów. Rzutami karnymi wyeliminował na wyjeździe UNAM Pumas Meksyk.

Pierwsze spotkanie wygrali Ekwadorczycy 2:1, zaś w rewanżu Meksykanie już po 18 minutach prowadzili 2:0 po bramkach Ismaela Sosy. W 66. minucie gola dla Independiente del Valle strzelił Junior Sornoza. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a o sukcesie zespołu z Sangolqui na obrzeżach Quito przesądziły "jedenastki" - 5:3.

Wcześniej do półfinałów awansowały drużyny Boca Juniors Buenos Aires, Atletico Nacional Medellin i FC Sao Paulo. Piłkarze Independiente del Valle Sangolqui, którzy w 1/8 finału wyeliminowali broniące trofeum River Plate Buenos Aires, o awans zagrają z innym słynnym argentyńskim klubem Boca Juniors.

Wyniki ćwierćfinałów (* - oznacza awans):

UNAM Meksyk (Meksyk) - *Independiente del Valle Sangolqui (Ekwador) 1:2, 2:1 i 3-5 w karnych
  Atletico Mineiro (Brazylia) - *FC Sao Paulo (Brazylia) 0:1, 2:1
  *Atletico Nacional Medellin (Kolumbia) - Rosario Central (Argentyna) 0:1, 3:1
  *Boca Juniors Buenos Aires (Argentyna) - Nacional Montevideo (Urugwaj) 1:1, 1:1 i 4-3 w karnych