O wycofaniu Polskiej Grupy Energetycznej ze wspierania wicemistrzyń Polski w siatkówce spekulowano już od kilku dni. Dziś oficjalnie ogłoszono tę informację. PGE wypowiedział umowę, która została zawarta przed sezonem 2015/16 i miała obowiązywać jeszcze przez dwa lata. Ze względu na oszczędności Atom Trefl zrezygnował wcześniej ze startu w Lidze Mistrzyń. Jak drużyna będzie funkcjonowała w nowym sezonie, czy w ogóle przystąpi do rozgrywek Orlen Ligi, na dzień dzisiejszy nie wiadomo. Na stronie internetowej władze klubu zamieściły oświadczenie następującej treści:

 

"Zarząd klubu PGE Atom Trefl Sopot informuje, że w dniu 25 maja br. decyzją zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej wypowiedziana została długoletnia umowa sponsoringowa, która zgodnie z zapisami miała obowiązywać od sezonu 2015/2016 do 2017/2018. Rozwiązanie umowy przez dotychczasowego sponsora strategicznego stawia klub w bardzo trudnym położeniu. Pragniemy dodać, że PGE Atom Trefl Sopot wywiązywał się z wszystkich zapisów obowiązującej umowy sponsorskiej. Sponsor strategiczny wielokrotnie podkreślał zadowolenie z przebiegającej współpracy, a decyzja właśnie podjęta ma charakter wyłącznie ekonomiczny.

 

 

Obecnie zarząd klubu wraz z członkami rady nadzorczej spółki oraz właścicielami starają się znaleźć rozwiązanie tak niedogodnej sytuacji. Dalsze informacje odnośnie klubu oraz drużyny będą przekazywane w kolejnych komunikatach lub podczas oficjalnej konferencji prasowej w najbliższych tygodniach".