Czechy rozbiły Maltę. Trzy gole po rzutach rożnych!

Rywale reprezentacji Czech na Euro 2016 muszą bacznie przećwiczyć krycie w obronie przy stałych fragmentach gry! Czesi wygrali bowiem z Maltą 6:0 w spotkaniu towarzyskim przed mistrzostwami Europy, aż trzy bramki zdobywając po rzutach rożnych.

Selekcjoner reprezentacji Czech Pavel Vrba w starciu z Maltą przetestował aż 20 zawodników, po przerwie dokonując 9 zmian w stosunku do wyjściowej jedenastki. Trzy gole padły już do przerwy, a wynik otworzył w piętnastej minucie Jaroslav Plasil. Doświadczony pomocnik uderzył zza pola karnego, piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z obronców i szczęśliwie wpadła do siatki. W pierwszej połowie trafiali jeszcze Milan Skoda i Roman Hubnik.

Już w 46. minucie Vrba posłał w bój sześciu nowych graczy, którzy długo nie mogli jednak dopisać kolejnych trafień na konto Czechów. Dopiero w 74. minucie po kolejnym świetnie rozegranym rzucie rożnym, bramkarza Malty pokonał David Lafata. Kilka minut później do siatki trafił jeszcze Tomas Necid, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił młody Patrik Schick.

Warto dodać jeszcze jedno - Petr Cech w piątek 27 maja zaliczył swój 119 występ w narodowych barwach. Tym samym wskoczył na pierwsze miejsce w klasyfikacji wszechczasów pod względem występów w reprezentacji Czech!

Czechy - Malta 6:0 (3:0)

Bramki: Plasil (15'), Skoda (21'), Hubnik (40'), Lafata (74'), Necid (81'), Schick (90+1')