Khalidov: Dawno nie dostałem takiego lania. Robię rok przerwy od MMA

Sporty walki

Mamed Khalidov (32-4-2, 12 KO, 17 SUB) pokonał większościową decyzją sędziów Aziza Karaoglu (9-7, 8 KO, 1 SUB) na gali KSW 35 i obronił mistrzowski pas w kategorii średniej. Werdykt był bardzo kontrowersyjny i nie spodobał się publiczności. - Dawno nie dostałem takiego lania. Robię rok przerwy od MMA - zadeklarował Khalidow w rozmowie z Mateuszem Borkiem.

Mateusz Borek: Wiele razy narzekałeś na pracę sędziów, pokazując, że nie zgadzasz się z pracą sędziów. Ja odbieram twój gest, kiedy to przekazałeś pas Azizowi, że czułeś to, iż tej walki nie wygrałeś.

Mamed Khalidov: Witam na początek wszystkich kibiców i dziękuję za te gwizdy. Przez tyle lat byłem dla was mistrzem, dzisiaj pokazałem słabą walkę, ale tylko dlatego, że przeciwnik był bardzo mocny. To było najcięższe starcie w mojej karierze. Nie wiem, czy wygrałem, czy przegrałem. Z boku tego nie widziałem. Od dłuższego czasu dostałem takie lanie. Rywal był bardzo mocny, ale to sędziowie zdecydowali.

To była bardzo emocjonalna reakcja, bo przekazywałeś ten pas Azizowi. Czułeś to w środku...

Lubię wygrywać zdecydowanie. W tej walce nie byłem sobą. On nie pozwolił mi być sobą.

Jak tłumaczysz swoją postawę? Od drugiej rundy ewidentnie brakowało tego cardio.

W pierwszej rundzie próbowałem skończyć, noga mu chrupnęłą - nie klepnął. Próbowalem kilku dźwigni - nie klepnął. Później nie miałem koncepcji, a nie chciałem wdawać się z nim w wymiany w stójce. Był mocny jak jest zawsze. Nie miejcie mi za złe, to jest MMA. Czasami tak jest.

Myślę, że szkoda po tej deklaracji Aziza, że tej historii nie dokończymy. Wydaje mi się, że tutaj naturalną koncepcją byłby rewanż. On mówi stanowczo "nie". Czy ty jesteś w stanie z nim o tym porozmawiać?

Ja jestem otwarty, ale jest jeszcze jedna kwestia. Robię przerwę - co najmniej roczną. Chcę odpocząć od MMA, jestem zmęczony tym sportem. Potrzebuję głodu tego sportu, bo teraz go nie mam.

Czyli Mameda Khalidova nie zobaczymy przez najbliższe dwanaście miesięcy?

Nie zobaczymy. Muszę wrócić z tym głodem, który kiedyś miałem.