facebook twitter youtube instagram RSS

Vive w finale Ligi Mistrzów!

Szczypiorniści Vive Tauron Kielce pokonali PSG 28:26 w rozgrywanym w Kolonii półfinale Ligi Mistrzów i awansowali do wielkiego finału rozgrywek! W niedzielę zmierzą się z MVM Veszprem, który w drugim meczu Final Four wygrał po dogrywce z THW Kiel 31:28.

W sobotę 28 maja piłkarze ręczni Vive mieli przejść do historii polskiego szczypiorniaka, awansując po raz pierwszy w historii do finału Ligi Mistrzów. Wiedzieli jednak, że rywale z Paryża to najwyższa klasa światowa - nie ma drużyny w Europie, która miałaby w swoich szeregach tylu utytułowanych graczy. Thierry Omeyer, Daniel Narcisse, Nikola Karabatić czy Mikkel Hansen - wszyscy ci zawodnicy w przeszłości zdobywali nagrodę dla najlepszego piłkarza ręcznego roku na świecie. I to właśnie ten ostatni zaczął półfinał Ligi Mistrzów z wysokiego "C".

Hansen już w pierwszej połowie zdobył 9 bramek dla PSG i nawet najlepsi bramkarze świata po takim wyczynie rozkładaliby bezradnie ręce. Kielczanie mieli jednak w swoim składzie Sławomira Szmala, który mimo, że nie umiał zatrzymać Hansena, to świetnie radził sobie z rzutami innych zawodników rywala. Także dzięki niemu kielczanie utrzymywali w pierwszej połowie bezpieczny dystans do PSG, mimo, że ani razu nie wyszli na prowadzenie! Grali jednak ofiarnie w obronie, czego efektem były szybko złapane kary przez Kusa i Jureckiego.

W przeciwienstwie do rewanżu z Flensburgiem kielczanie byli bardzo skuteczni z linii 7. metra, gdzie Omeyer nie mógł znaleźć na nich sposobu. Dobrze funkcjonował każdy element kieleckiej układanki, która nie posypała się nawet, gdy paryżanie objęli trzybramkowe prowadzenie. Vive grało konsekwentnie i po bramce Lijewskiego w 20. minucie wyrównało na 10:10. Remis utrzymał się aż do przerwy, a wynik był tym cenniejszy, że rywale skutecznie powstrzymywali przed przerwą lidera Vive - Michała Jureckiego, który zdobył tylko dwie bramki.

W drugiej połowie to Vive zatrzymało jednak na dłuższą chwilę cały zespół z Paryża, który przez 7 pierwszych minut ani razu nie trafił do siatki Szmala! "Kasa" dwoił się i troił między słupkami, dzięki czemu podopieczni Tałanta Dujszebajewa wyszli na prowadzenie 18:16. Mogło być ono jeszcze wyższe, gdyby kielczanie byli skuteczniejsi pod bramką rywala. Przestój Vive w ataku niestety trwał, a PSG szybko obudziło swoje groźne ataki. W 45. minucie po dziesiątej bramce Hansena PSG znowu prowadziło dwoma trafieniami!

Końcówka została jednak rozegrana po mistrzowsku przez kielczan. W ataku ciężar gry na swoje barki wziął Uros Zorman, który w kryzysowym momencie rzucił dwie arcyważne bramki i uspokoił grę mistrza Polski. Ponownie w bramce zaczął szaleć Szmal, a Manuel Strlek na 4 minuty przed końcem wykończył kluczową kontrę! Ochotę do walki rywalom wybił jeszcze z głowy genialną bramką Jurecki, a po chwili znów fantastycznie trafił Strlek! W tym momencie wiadomo już było, że Vive po raz pierwszy w historii zagra w finale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych!

W finale kielczanie zmierzą się z MVM Veszprem.

Vive Tauron Kielce – Paris Saint-Germain HB 28:26 (16:16)

Vive Tauron Kielce: Sławomir Szmal - Michał Jurecki 5, Uros Zorman 4, Krzysztof Lijewski 4, Tobias Reichmann 4, Julen Aguinagalde 3, Manuel Strlek 3, Ivan Cupić 2, Mateusz Jachlewski 1, Karol Bielecki 1 oraz Mateusz Kus, Piotr Chrapkowski, Paweł Paczkowski.

Paris Saint-Germain: Thierry Omeyer - Mikkel Hansen 10, Sergiej Onufrienko 5, Luc Abalo 3, Nikola Karabatić 2, Samuel Honrubia 2, Daniel Narcisse 1, Luka Karabatić 1, Igor Vori 1 oraz Henrik Molgaard.

Czerwona kartka: Mateusz Kus (Vive Tauron Kielce), Igor Vori (Paris Saint-Germain)

Kary: 12 min - 6 min

15:03

Już tylko 15 minut zostało do pierwszego meczu półfinałowego LM piłkarzy ręcznych! Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania Vive Tauron Kielce - PSG!

15:05

Pierwsza i najważniejsza informacja jest taka - Marin Sego znalazł się w protokole meczowym na spotkanie z PSG. Nie ma natomiast kontuzjowanych Mariusza Jurkiewicza i Denisa Bunticia.

15:08

Jak wyglądała droga Vive do Final Four? Sprawdźcie!

Liga Mistrzów: Droga Vive Tauronu Kielce do Final Four

15:09

15:11

Trwa prezentacja obu drużyn - najpierw na parkiet Lanxess Areny wybiegają zawodnicy Vive Tauronu Kielce! Jest wśród nich lider zespołu - Michał Jurecki. To na niego, jego upór, dynamikę i przede wszystkim bramki - liczą wszyscy kibice piłki ręcznej w Polsce!

15:12

Spotkanie rozpocznie się już za kilka minut. Mecz poprowadzi para sędziowska z Niemiec: Lars Geipel i Markus Helbig.

15:14

A oto najlepsza siódemka tegorocznej edycji Ligi Mistrzów!

15:15

Zawodnicy Vive niezwykle skoncentrowani - mamy nadzieję, że ta koncentracja przełoży się dzisiaj na dobry wynik i awans do finału!

15:17

Najskuteczniejszy w ekipie PSG był w tym sezonie LM Mikkel Hansen - zdobył aż 121 bramek!

15:18

A oto pierwsza siódemka Vive w ataku: Szmal - Jurecki, Lijewski, Zorman, Jachlewski, Cupić, Aginagalde!

15:18

Najpierw jednak zagramy w obronie! Zaczynamy!

15:20

Vive - PSG 0:1

1' Bardzo twardo zagraliśmy w obronie, ale Vori jakimś cudem pokonał Szmala z koła!

15:21

2' Sypią się żółte kartki dla piłkarzy obu zespołów!

15:22

2' I od razu dwuminutowa kara dla Voriego! Próbował zatrzymac Jureckiego, ale jak wiadomo nie od dziś, Dzidziusia nie da się zatrzymać przepisowo!

15:22

Vive - PSG 1:1

3' Bramka Zormana!

15:23

3' Dwuminutowa kara także dla Michała Jureckiego

15:23

Vive - PSG 2:1

4' Onufrienko zmylił Szmala.

15:24

Vive - PSG 1:2

4' Rzut karny dla Vive po faulu na Strleku!

15:24

Vive - PSG 2:2

4' Cupić skuteczny z 7. metra!

15:25

Vive - PSG 2:3

5' Luc Abalo trafił z ekwilibrystycznej pozycji.

15:26

Vive - PSG 3:3

6' Doskonałe dogranie Lijka do Zormana, a ten trafia z koła!

15:26

Vive - PSG 3:4

7' Znakomity rzut Hansena.

15:28

7' Dyskusyjny faul na Vorim, ale paryżanie mają rzut karny...

15:28

Vive - PSG 3:5

8' A z siódemki trafia Hansen.

15:29

8' Po raz pierwszy w tym meczu broni Omeyer! Po chwili po raz kolejny, ale Cupić był faulowany w kontrze!

15:30

9' Rozpoczyna się koncert 40-letniego Omeyera. Tym razem zatrzymany Zorman!

15:31

Vive - PSG 3:6

9' NIESAMOWITE trafienie Abalo!

15:32

Vive - PSG 4:6

10' Dobitka Lijewskiego skuteczna, ale są też dwie minuty dla Polaka za utrudnianie rozpoczęcia gry.

15:33

11' Uff, prawie straciliśmy piłkę, ale Cupić był szybszy od Abalo.

15:34

12' Omeyer broni rzut Jureckiego! Potrzebujemy bramek!

15:36

13' Potrzebujemy też interwencji Szmala - i wreszcie Sławek zatrzymał Hansena!

15:37

14' Dwie minuty kary dla Nikoli Karabaticia! Zbyt agresywnie kryty Aginagalde!

15:37

Vive - PSG 5:6

14' Piękne dogranie Bieleckiego do Julena, a ten w czystych sytuacjach nie myli się praktycznie nigdy!

15:38

15' Spektakularnie broni Szmal!!!

15:39

Vive - PSG 6:6

15' I już mamy remis! Ivaaaan Cuuupić!

15:39

Znakomicie wykorzystujemy grę w liczebnej przewadze!

15:39

15' Ale tym razem to my będziemy musieli grać w osłabieniu - kara dla Chrapkowskiego!

15:40

Vive - PSG 6:7

16' Ładny, techniczny rzut Hansena z karnego.

15:41

Vive - PSG 6:8

16' Lijewski faulowany, ale sędziowie milczeli - PSG zagrało kontrę i ma ponownie dwa gole przewagi.

15:42

Vive - PSG 7:9

17' Jurecki wreszcie trafił, ale po chwili czwartego gola rzucił Hansen!

15:43

Vive - PSG 8:9

17' Znakomicie rozegraliśmy tą akcję w osłabieniu - trafia Reichmann!

15:43

18' I faul w ataku Onufrienki!

15:44

Vive - PSG 8:10

18' Łatwa strata kielczan uruchomiła kontrę rywali - znowu trafia Hansen!

15:46

19' Jakie szczęście, że mamy Szmala!!! Polak zatrzymał kontrę PSG! Kolejna kontrowersyjna decyzja sędziów, którzy nie widzieli faulu na Reichmannie!

15:47

Vive - PSG 9:10

20' Reichmann trafia z karnego po faulu na Zormanie!

15:48

Vive - PSG 10:10

20' Lijewski poszedł na przebój i minął wszystkich obronców rywala! Ładna akcja Polaka!

15:48

Vive - PSG 10:11

21' Musimy zatrzymać Hansena! To już jego szóste trafienie.

15:49

Vive - PSG 11:12

21' Znowu Hansen bardzo szybko odpowiada na trafienie kielczan!

15:50

Vive - PSG 12:12

22' Reichmann rzuca w swoim stylu - w drugie tempo!!!

15:51

Vive - PSG 12:13

23' Szczęśliwy rzut Onufrienki wpada do siatki.

15:51

Vive - PSG 13:13

23' Nie odpuszczamy ani na chwilę!

15:52

Vive - PSG 13:14

24' Ósma bramka Hansena! On jest z innej planety!

15:53

24' W ciągu minuty dwóch graczy PSG dostało żółte kartki po faulach na Julenie!

15:53

Vive - PSG 14:14

25' Bomba Karola Bieleckiego! Znakomicie!

15:54

25' Kara dwóch minut - niestey dla Mateusza Kusa.

15:55

Vive - PSG 14:15

26' Hansen tym razem asystuje, a trafia Onufrienko.

15:56

26' Rozdarta koszulka Karabaticia - ależ mamy walkę na kole!

15:56

Vive - PSG 15:15

26' MICHAŁ JURECKI, a po chwili SŁAWOMIR SZMAL!

15:57

27' Lijewski tylko w poprzeczkę - nie ma pierwszego prowadzenia Vive.

15:58

Vive - PSG 15:16

27' Rzut karny dla PSG wykorzystany przez niesamowitego Hansena!

15:59

Vive - PSG 16:16

28' Manuel Strlek! Brawo!

15:59

15:59

16:00

28' Niedobrze - Mateusz Kus zaatakował twarz rywala i zasłużenie wykluczony na dwie minuty. To już druga jego kara!

16:00

Nieco ponad dwie minuty do końca połowy, a trener PSG Zvonimir Serdarusić poprosił o czas. Prawie do konca tej części gry gramy w osłabieniu.

16:01

28' Broni Szmal! Świetnie zapracował nasz blok!

16:02

29' Omeyer też jest doskonale dysponowany między słupkami!

16:03

30' Hansen zatrzymany przez Sławka Szmala!!! I trener Dujszebajew bierze czas!!!

16:04

W samej końcówce pierwszej połowy mamy szansę na pierwsze prowadzenie! Do tej pory to PSG cały czas było z przodu!

16:05

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

16:06

Nikt w koncówce nie wziął ciężaru na swoje barki, Michał Jurecki oddał piłkę do Krzysztofa Lijewskiego, ale ten powstrzymany przez obronców.

16:08

9 bramek Mikkela Hansena może państwu uzmysłowić na kim oparta jest gra PSG - Dunczyk trafia z każdej pozycji i być może trener Dujszebajew w drugiej połowie zaordynuje mu indywidualne krycie. Vive jest bardziej wszechstronne i to dobrze zwiastuje przed drugą połową! Za chwilę wracamy do Kolonii!

16:19

Wracamy na drugą połowę! Bojowe nastroje w Vive!

16:20

Kielczanie rozpoczną druga połowę w ataku - czy wreszcie wyjdziemy na prowadzenie?

16:20

31' Zaczynamy!

16:22

Vive - PSG 17:16

31' Sławomir Szmal zatrzymał Honrubię w kontrze, a Jurecki trafił z szybkiego ataku! TAK JEST!!!

16:22

32' Szmal, Szmal, Szmal!!! Vori zatrzymany na kole!

16:23

Vive - PSG 18:16

33' Jachlewski!!! Dostał doskonałe podanie od Zormana i mamy dwie bramki przewagi!!!

16:25

34' Ależ długo grają akcję paryżanie! W koncu fauluje Jurecki i zostaje wykluczony na dwie minuty!!!

16:26

Polacy w obronie przypominają teraz reprezentację Polski za najlepszych czasów! Nie odpuszczamy ani centymetra!

16:26

35' Kolejna kontrowersyjna decyzja - rzut karny dla rywali!

16:27

35' Szmal broni rzut Hansena!!! jego da się jednak zatrzymać!

16:27

35' Teraz Vive długo rozgrywa swoją akcję - bardzo mądrze, bo gramy w osłabieniu!

16:28

35' Broni Szmal po raz kolejny - Vori jest wściekły, bo twierdzi, że był faulowany!

16:29

36' Aginagalde zatrzymany przez Omeyera, ale mamy rzut karny!!!

16:29

36' Podwójna interwencja Omeyera - ależ on jest niesamowity!

16:30

37' Szmal niepokonany jeszcze w drugiej połowie!

16:31

37' Koncert nieskuteczności z obu stron, ale na razie to my mamy przewagę dwóch goli!

16:32

38' Omeyer...

16:32

Vive - PSG 18:17

38' W końcu musieli trafić paryżanie - Nikola Karabatić.

16:33

Vive - PSG 19:17

39' Aginagalde obsłużony przez Cupicia i Omeyer bez szans!

16:34

40' Michał Jurecki blisko zlapania trzeciej kary - sędziowie tym razem łaskawi... Kamień spadl nam z serca, bo to oznaczałoby czerwoną kartkę dla Dzidziusia!

16:34

Czas wziął teraz szkoleniowiec PSG.

16:36

Vive - PSG 19:18

40' Paczkowski ograny bardzo łatwo przez Karabaticia. Bramka i kara dla Polaka.

16:37

41' Dwuminutowa kara dla Voriego - znowu zapracował na to Aginagalde!

16:38

Vive - PSG 19:19

41' Pogubiliśmy się w ataku, a kontra PSG wykończona przez Abalo!

16:38

42' Broni Omeyer!

16:39

42' Faul ofensywny Karabaticia!

16:39

43' Ale po chwili fauluje w ataku Lijewski.

16:40

44' Znakomity blok Jureckiego, ale gubimy się w kontrze! Sędziowie nie panują nad wydarzeniami na boisku.

16:41

Vive - PSG 19:20

44' Onufrienko i znowu PSG na prowadzeniu. Musimy zagrać konsekwentniej w ataku.

16:42

Czas dla Tałanta Dujszebajewa! Oby ta minuta odmieniła kielczan!

16:44

45' Rzut karny dla PSG po faulu na Abalo.

16:45

Vive - PSG 19:21

45' Hansen tym razem pewnie - w górny róg bramki Vive.

16:45

46' Robinsonada Omeyera - jak on to zrobił?!

16:46

Vive - PSG 20:22

46' Nareszcie - dwójkowa akcja Jurecki - Lijewski! Po chwili odpowiada jednak Karabatić!

16:46

Vive - PSG 21:22

47' Zorman!

16:47

48' Abalo rzuca nad bramką!

16:48

48' Dwie minuty dla Luki Karabaticia, niestety leży na parkiecie Julen.

16:48

48' Już wstał i gramy w przewadze!

16:49

49' Ależ szkoda tego rzutu Bieleckiego!

16:51

Vive - PSG 22:22

50' Szmal broni karnego, a Zorman doprowadza do remisu!

16:52

51 Brawo Szmal!!!!!!!!!!!

16:53

51' Ależ akcja! Cupić zbiegał w narzutce bramkarza, a Szmal pędził ile sił w nogach! Nie zdążył, bo obroncy faulowali Karabaticia!

16:54

Vive - PSG 22:23

52' Szmal blisko skutecznej interwencji, ale piłka po jego nodze wpada do siatki.

16:54

Wynik drugiej połowy - 6:7 dla PSG. Bardzo mało bramek po przerwie!

16:56

53' Rzut karny dla Vive! Michał Jurecki zatrzymywany już w polu bramkowym!

16:57

Vive - PSG 23:23

53' REichmann!!! Skuteczny na 7. metrze!

16:57

Vive - PSG 23:24

54' Akcja braci Karabatic - Nikola do Luki, a ten trafia z koła!

16:58

54' Szmal broni rzut Narcisse'a! Ale rywale mają wciąż piłkę! Ależ nerwy, ależ emocje!

16:59

54' SZMAL po raz kolejny! Jeśli wygramy to on będzie jednym z głownych autorów zwycięstwa!

17:00

Vive - PSG 24:24

55' Lijewski na remis pięć minut przed koncem! Fantastycznie!

17:01

Vive - PSG 25:24

56' Strlek prawie zgubił piłkę w kontrze, ale opanował sytuację i pokonał Omeyera!!!

17:01

Cztery minuty do końca!

17:03

57' Koniec meczu dla Kusa! Faul na Karabaticiu był jego ostatnim w tym spotkaniu, dwie minuty i czerwona kartka dla Polaka.

17:03

57' Przechwyt!!!

17:04

57' mamy piłkę, choć Zorman zatrzymany przez Omeyera!

17:05

Vive - PSG 26:24

58' MICHAŁ JURECKI!!!!!!! Co za rzut!!!!

17:06

58' Czas dla Zvonimira Serdarusicia! Mamy minutę by opanować emocje... :)

17:06

58' Dwie i pół minuty do końca spotkania - teraz paryżanie przy piłce.

17:07

Vive - PSG 26:25

58' Honrubia trafił z bardzo trudnej pozycji!

17:08

Vive - PSG 27:25

59' Co za gole padają w końcówce!!!! Tym razem Strlek!!!!

17:09

59' Półtorej minuty do końca!!!!!!!!

17:11

60' Minuta do końca i mamy piłkę - czerwona kartka dla Voriego! Chyba mamy awans do finału!