Przebudzenie mocy! Koncert Polaków w tie-breaku (WIDEO)

Polscy siatkarze pokonali w Tokio z Kanadę 3:2 w swym pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Rio de Janeiro. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale po słabszym okresie gry mistrzowie świata próbkę swych wielkich możliwości pokazali na początku tie-breaka. To był kluczowy moment decydującego seta, który przesądził o zwycięstwie biało-czerwonych. Zobacz wideo.

Polacy rozpoczęli tie-breaka od skutecznego ataku Bartosza Kurka. Przy stanie 2:1 w polu zagrywki pojawił się Mateusz Bieniek i jak się okazało był to przełomowy moment tego seta. Rywale nie poradzili sobie z jego pierwszą zagrywką. Kolejny serwis Bieńka dał kolejny punkt (4:1).

Trener Glenn Hoag próbował ratować sytuację, wziął czas, ale jego zabiegi nie przyniosły rezultatu. Po przerwie Polacy kontynuowali serię wygranych akcji (7:1), a przy zmianie stron mieli siedem oczek zaliczki. Dzięki wypracowanej na początku seta przewadze pewnie wygrali decydującą partię 15:9.