Real Madryt wygrał Ligę Mistrzów! Przesądziły rzuty karne

Real Madryt pokonał Atletico Madryt po serii rzutów karnych i po raz jedenasty zapewnił sobie triumf w Lidze Mistrzów! Po 90 minutach było 1:1 po golach Sergio Ramosa oraz Yannicka Carrasco. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w karnych "Królewscy" wygrali 5:3. Pechowcem który nie wykorzystał "jedenastki", był Juanfran.

Pierwsze minuty finału pokazały, że będzie to ostre spotkanie. Zwłaszcza piłkarze Atletico nie przebierali w środkach. Na prowadzenie Real mógł wyprowadzić Karim Benzema, ale jego strzał z najbliższej odległości świetnie wybronił Jan Oblak. Minuta po minucie ”Królewscy” powiększali przewagę. W 15. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Toni Kroos, piłkę przedłużył Gareth Bale, a gola strzelił Sergio Ramos. Powtórki pokazały jednak, że ogromny błąd popełnił sędzia liniowy, gdyż kapitan Realu był na spalonym. Hiszpan, który dwa lata temu przedłużył szanse ”Los Blancos” strzelając wyrównującego gola w ostatniej minucie, tym razem otworzył wynik spotkania.

Końcówka pierwszej połowy należała już do Atletico. Piłkarze Diego Simeone długo utrzymywali się przy piłce. Najaktywniejszy był Antoine Griezmann, który raz po raz nękał bramkarza Realu strzałami z dystansu. Te jednak były albo niecelne, albo za słabe.

Drugą połowę świetnie mogli zacząć ”Rojiblancos”. Pepe faulował Fernando Torresa w polu karnym i arbiter wskazał na jedenasty metr. Karnego nie wykorzystał jednak Griezmann. Później do głosu doszli ”Królewscy”, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Oblaka. Słoweniec spisywał się tego dnia wybornie i głownie dzięki niemu Atletico nie przegrywało 0:2. Real nie wykorzystał kilku okazji i to zemściło się na nim. Świetną akcję piłkarzy Simeone wykończył wprowadzony w drugiej połowie Yannick Carrasco. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

W dodatkowym czasie gry nie wydarzyło się zbyt wiele. Swoje okazje miał m.in. Griezmann, który przewrotką chciał pokonać Navasa. Doliczone 30 minut nie wyłoniło zwycięzcy i potrzebne były rzuty karne. W serii ”jedenastek” pomylił się tylko Juanfran. Po nim do karnego podszedł Cristiano Ronaldo i zapewnił triumf Realowi. Jedenasty puchar Ligi Mistrzów powędruje na Santiago Bernabeu.

Real Madryt - Atletico Madryt 1:1 (1:0) Karne: 5:3

Bramki: Ramos 15 - Carrasco 79

Karne: Lucas Vazquez 1:0, Griezmann 1:1, Marcelo 2:1, Gabi 2:2, Bale 3:2, Saul 3:3, Ramos 4:3, Juanfran-nietrafiony 4:3, Ronaldo 5:3

Real: Keylor Navas - Dani Carvajal (52. Danilo), Sergio Ramos, Pepe, Marcelo - Luka Modrić, Casemiro, Toni Kroos (72. Isco) - Garreth Bale, Karim Benzema (77. Lucas Vasquez), Cristiano Ronaldo.

Atletico: Jan Oblak - Juanfran, Stefan Savić, Diego Godin, Felipe Luis (108. Lucas Hernandez) - Saul Niguez, Gabi, Augusto Fernandez (46. Yanick Ferreira Carrasco), Koke (116.Thomas Partey) - Fernando Torres, Antoine Griezmann.

Żółte kartki: Carvajal, Casemiro, Ramos, Danilo, Pepe - Fernando Torres, Gabi.

Sędziował: Mark Clattenburg (Anglia)

Widzów: 80000