World Tour w Moskwie: Kantor i Łosiak bez szans w półfinale

Polska para Bartosz Łosiak - Piotr Kantor przegrała w półfinale turnieju w Moskwie z Brazylijczykami Alisonem i Bruno Schmidtem 0:2. Polacy w niedzielnym meczu o trzecie miejsce zmierzą się z parą Jake Gibb - Casey Patterson.

Po ograniu brazylijskiej pary Vitor Felipe - Alvaro Filho  w ćwierćfinale, na Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora czekało dużo cięższe zadanie. Ich rywalami byli rozstawieni z numerem 1 w turnieju Alison i Bruno Schmidt.

Lepiej zaczęli Brazylijczycy, którzy już od początku wyszli na prowadzenie i stopniowo je powiększali. Pierwszy set ewidentnie nie układał się po myśli polskiej pary, która  w pewnym momencie przegrywała już 5:12. Z czasem Łosiak i Kantor wzięli się do roboty i dogonili Brazylijczyków (15:15). Gra toczyła się punkt za punkt, ale to rywale Polaków lepiej wytrzymali końcówkę i wygrali 21:19.

Początek drugiego seta podobny do pierwszego. Polacy, jednak tym razem nie dali tak odjechać rywalom. Na przerwę techniczną para z Brazylii schodziła z prowadzeniem 12:9. Końcówka należała już jednak do Alisona i Bruno. Polacy w niedziele zagrają o trzecie miejsce z parą ze Stanów Zjednoczonych Gibb/Patterson. W finale Brazylijczycy zmierzą się z holenderskim duetem Nummerdor/Varenhorst.

Bartosz Łosiak/Piotr Kantor – Alison/Bruno Schmidt 0:2 (19:21, 14:21)

Mecz o trzecie miejsce Kantor/Łosiak - Gibb/Patterson w niedzielę o godzinie 13.00 w Polsacie Sport News.