Turniej w Tokio: Kanada wreszcie bez tie-breaka

Trzy pierwsze mecze siatkarzy Kanady na rozgrywanym w Tokio turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich zakończyły się tie-breakami. W starciu z najsłabszą drużyną imprezy - Wenezuelą podopieczni Glenna Hoaga nie musieli wreszcie grać pięciu partii, pewnie pokonali rywali 3:0.

Kanadyjczycy mają na swym koncie dwa zwycięstwa (wcześniej pokonali 3:2 Australię) oraz dwie porażki i wciąż mają szansę na występ w turnieju siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Szansę na awans stracili Wenezuelczycy, którzy w czterech meczach nie zdobyli nawet punktu.

Pierwsza odsłona miała wyrównany przebieg do drugiej przerwy technicznej (16:15). Później siatkarze spod znaku Klonowego Liścia, wykorzystując błędy rywali pewnie wygrali 25:20. Początek drugiego seta to zaskakująca przewaga Wenezuelczyków, ale podopieczni trenera Glenna Hoaga opanowali sytuację w środkowej części seta (16:13) i znów pewnie wygrali 25:20. Trzecia partia miała najbardziej wyrównany przebieg i zakończyła się rywalizacją na przewagi. Wojnę nerwów wygrali siatkarze Kanady, którzy przedłużyli swoje szanse na awans do Rio.

Kanada - Wenezuela 3:0 (25:20, 25:20, 27:25)