Kubiak najlepszym zawodnikiem meczu z Wenezuelą w głosowaniu kibiców

Kibice nie mieli wątpliwości kto był najlepszym graczem w wygranym meczu z Wenezuelą (3:0) w turnieju kwalifikacyjnym w Tokio. W sondzie przeprowadzonej przez Polsatsport.pl blisko połowa fanów głosowała na Michała Kubiaka. Przyjmujący reprezentacji Polski zdobył 13 punktów i był głównym architektem zwycięstwa, które dało "Biało-Czerownym" upragniony awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Po meczu z Wenezuelczykami kibicom z pewnością zapadł w pamięć punkt zdobyty przez Kubiaka po ataku tyłem do siatki. To jednak tylko wisienka na torcie i niewielki fragment wspaniałego występu zawodnika Halkbank Ankara. W sondzie wzięło udział 1556 fanów, 41.2% głosów wpłynęło na konto Kubiaka. Kibice docenili także wkład w zwycięstwo Bartosza Kurka (21.1%), prawie 9% głosów zgarnął Mateusz Mika.

Polacy byli zdecydowanymi faworytami w meczu z południowoamerykańskim zespołem, ale podczas turnieju w Tokio przyzwyczaili kibiców do rozgrywania dreszczowców. Wcześniej zawodnicy Stephane'a Antigi zwyciężyli Kanadę, Francję i Chiny po 3:2 oraz Japonię 3:0. W czwartek nie mieli problemu z rozbiciem reprezentacji Wenezueli. W każdym secie wychodzili na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddawali do samego końca. W ostatniej partii rozluźnieni Polacy przypieczętowali zwycięstwo i mogli cieszyć się z awansu na igrzyska olimpijskie.

Przypomnijmy - w Tokio o przepustkę olimpijską walczy osiem zespołów. Awansują trzy najlepsze i jedna drużyna z Azji. Rywalizacja systemem każdy z każdym potrwa do 5 czerwca i jest to ostatnia okazja, by dostać się na igrzyska.

Kolejnym etapem przygotowań do igrzysk będzie dla Polaków Liga Światowa, która rozpocznie się 17 czerwca. Final Six rozegrane zostanie w Krakowie. Turniej olimpijski odbędzie się w dniach 5-22 sierpnia.