Zawody jeździeckie CSI4*: Gramza trzeci w Finale Średniej Rundy

Jeździec KJ Agro-Handel Śrem Leszek Gramza na koniu Badorette zajął trzecie miejsce w finale Średniej Rundy podczas międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody CSI4* (pula nagród 816 tysięcy złotych). Wygrał Belg Jerome Guery.

Finał Dużej Rundy był najważniejszym konkursem trzeciego dnia zmagań na hipodromie Wola. Po raz kolejny klasę pokazali reprezentanci Belgii, którzy w Poznaniu regularnie zajmują czołowe lokaty. Finał Średnie rundy składający się z przejazdu i rozgrywki wygrał sklasyfikowany na 34. miejscu światowego rankingu Guery (koń Instit De Jucaso), który zainkasował 24,5 tysięcy złotych, a drugi był jego rodak Jeroen Appelen (Filesto Van De Herkant).

Do rozgrywki awansowało dwóch Polaków - Gramza był trzeci, a Łukasz Troszczyński (Djarvi B) uplasował się na ósmej pozycji.

Z kolei Finał Małej Rundy wygrał Francuz Julien Anquetin (Gigant 'B'). Kolejne lokaty zajęli reprezentanci Niemiec - Thomas Kleis (AFP's Questa Vittoria) i Heiko Schmidt (Chaleen 3). Najlepszy z Polaków Martin Rozynek (Catoki) zajął siódme miejsce, a Robert Wilczewski (Cuerly Sue) był 12.

Na zakończenie sobotniej rywalizacji rozegrano konkurs Poker Masters łączący elementy potęgi skoku z hazardowym ryzykiem. Siedmiu zawodników walczyło o wzrastającą wraz z kolejnymi czystymi przejazdami nagrodą pieniężną. Zwycięzcą został Douglas Lindeloew (Szwecja, koń Udermus), który zainkasował 16 tysięcy złotych. Piąty był Mściwoj Kiecoń na Cronosie.

W niedzielę odbędzie się najważniejszy konkurs poznańskich zawodów - Grand Prix (wysokość przeszkód 160 cm, pula nagród - 360 tys. zł), który jest jednocześnie kwalifikacją olimpijską, a także eliminacją do przyszłorocznych mistrzostw Europy.