Monika i Lukas Podolscy mają już ośmioletniego syna Louisa.

 

"Matka i córka czują się dobrze. Wszyscy jesteśmy zdrowi i to jest dla nas najważniejsza sprawa. Jestem bardzo szczęśliwy" - powiedział w wywiadzie dla "Expressu" Podolski, który 4 czerwca obchodził 31-urodziny.

 

Podolski jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników, którzy walczyć będą we Francji o europejski prymat. W poprzednich ME w Polsce i Ukrainie cztery lata temu zajął z kolegami trzecie miejsce. W 2008 został wicemistrzem Europy. Z mistrzostw świata w 2014 roku przywiózł złoty medal.

 

W reprezentacji Niemiec rozegrał 128 meczów i strzelił 48 bramek. Pierwszy mecz w niej rozegrał 6 czerwca 2004 roku przed mistrzostwami Europy. Do 22 marca 2013 roku był najmłodszym europejskim piłkarzem, który wystąpił w 100 meczach w drużynie narodowej.

 

Niedługo kolejny podopieczny trenera Joachima Loewa zostanie ojcem, bowiem państwo Toni i Jessika Kroosowie spodziewają się powiększenia rodziny.

 

Niemcy są grupowymi rywalami biało-czerwonych w ME we Francji. Mecz tych drużyn odbędzie się 16 czerwca w Saint-Denis pod Paryżem.