Pulew jest mistrzem Europy od maja tego roku, kiedy to pokonał niejednogłośnie na punkty Derecka Chisorę (25-6, 17 KO), choć tak naprawdę był zdecydowanie lepszym pięściarzem i mógł spokojnie rozstrzygnąć to starcie przed czasem. Było to jego trzecie zwycięstwo z rzędu. Bułgar w całej karierze poniósł tylko jedną porażkę, w 2014 roku przegrał przez nokaut z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO).

Wachozaur pospolity! Tak do walki przygotowywał się "Wiking"


Pulewa i wacha łączy właśnie nazwisko Kliczki. Polak również boksował z Ukraińcem, wytrzymał nawet do ostatniego gongu, lecz przegrał jednogłośną decyzją sędziów. Co ciekawe obaj zawodnicy mieli okazję spotkać się na sali treningowej, kiedy to Bułgar przygotowywał się do walki właśnie z Kliczką.

Wach wrócił między liny w maju tego roku, pokonując jednogłośnie na punkty Brazylijczyka Marcelo Luiza Nascimento na gali w Kędzierzynie-Koźlu. Kto wie, czy ewentualne starcie z Pulewem nie będzie ostatnią szansą na poważne zaistnienie w światowym boksie. Obie strony mają teraz przedyskutować warunki pojedynku. Europejska Unia Bokserska nie wyznaczyła im definitywnego terminu na znalezienie konsensusu.

Skrót ostatniej walki Wacha w załączonym materiale wideo.