Polska ekipa leciała z Krakowa (dzień wcześniej grała towarzysko z Litwą) czarterem do Saint-Nazaire. Tam piłkarze wsiedli - po raz pierwszy podczas turnieju - do oficjalnego autokaru reprezentacji na Euro 2016. W kolorze granatowym, z hasłem "Łączy nas piłka".

 

Po kilkunastu minutach kadrowicze dotarli do La Baule, gdzie pod hotelem Barriere L'Hermitage już od kilku godzin czekało na nich kilkudziesięciu kibiców (spora grupa przyjechała z Paryża), również liczne grono dziennikarzy.

 

Piłkarze, w eleganckich garniturach i ciemnych okularach, przeszli z autokaru do hotelu, witani przed jego dyrekcję. Po drodze niektórzy rozdawali autografy, a najwięcej czasu kibicom poświęcił selekcjoner Adam Nawałka. "Dziękujemy wam za wsparcie" - mówił uśmiechnięty trener.

 

Wieczorem na położonym nieopodal Stade Moreau-Defarges selekcjoner przeprowadzi trening - w całości otwarty dla kibiców i mediów.

 

Euro 2016 rozpoczyna się 10 czerwca, a biało-czerwoni rozpoczną swój udział dwa dni później, gdy w Nicei zagrają z Irlandią Północną. Ich kolejnymi rywalami w grupie C będą Niemcy (16 czerwca w Saint-Denis) i Ukraina (21 czerwca w Marsylii).