"Nie jestem tutaj, aby walczyć o utrzymanie, lecz o mistrzostwo Polski" - powiedział trener "Białej Gwiazdy" Dariusz Wdowczyk podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Odbyła się ona w centrum treningowym Wisły w podkrakowskich Myślenicach.

 

Dodał, że chce, aby jego drużyna prezentowała jesienią ofensywny futbol.

 

Wisła w trakcie przygotowań rozegrają pięć sparingów. Przeciwnikami krakowian będą: Kmita Zabierzów (mecz 25 czerwca w Zabierzowie), Zagłębie Sosnowiec (29 czerwca w Myślenicach), Ruch Chorzów (2 lipca, w Myślenicach), MFK Karvina (6 lipca w Karwinie), Śląsk Wrocław (9 lipca, miejsce sparingu zostanie ustalone). W planach jest jedno zgrupowanie. Ma się ono odbyć w dniach 20-29 czerwca w podkrakowskim ośrodku treningowym w Myślenicach.

 

Wśród zawodników, którzy w poniedziałek dotarli do tego miasteczka, był nowy nabytek Wisły Adam Mójta. Kilkanaście dni temu podpisał on z krakowskim klubem dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia go. 29-latek był w minionym sezonie czołowym zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Zadebiutował w meczu pierwszej kolejki z KGHM Zagłębiem Lubin. Wystąpił w 31 spotkaniach. Ośmiokrotnie trafił do bramki rywali. Jest wychowankiem Karkonoszy Jelenia Góra. Występował m.in. także w Miedzi Legnica, Koronie Kielce, Viktorii Zizkow (Czechy), Sandecji Nowy Sącz oraz GKS Bełchatów, skąd trafił do Bielska-Białej.

 

"Bardzo dziękuję klubowi, trenerowi za zaufanie. Będę się starał wykonywać jego założenia jak najlepiej potrafię" - powiedział w poniedziałek Mójta, który w krakowskim zespole będzie grał z numerem 15. na koszulce.

 

Jak poinformował trener Wisły, trwają rozmowy z Mateuszem Zacharą w sprawie jego przyjścia do krakowskiej ekipy. "Ale jak one się zakończą trudno mi powiedzieć” - powiedział Wdowczyk.

 

Nadal nie wiadomo, czy dalej będzie grać w jego drużynie Rafał Wolski. Nie zostały zakończone rozmowy z Fiorentiną w sprawie ponownego jego wypożyczenia bądź wykupienia. „Piłka jest po stronie tego klubu” - dodał szkoleniowiec.

 

Być może do Wisły powróci Radosław Sobolewski, ale już nie po to, aby grać: „Prowadzimy rozmowy z nim w kontekście wzmocnienia naszego sztabu szkoleniowego” – poinformował rzecznik klubu Damian Juszczyk.

 

W końcowej tabeli ekstraklasy minionego sezonu Wisła zajęła dziewiąte miejsce.