Były już kapitan „Żółto-czerwonych” rozwiązał kontrakt, który obowiązywał do 30 czerwca. Sylwestrzak przez trzy i pół roku grał w barwach Korony, w której wystąpił w 97 meczach ligowych i strzelił w nich 11 goli. Z kolei Bośniak Jovanovic był graczem kielczan od sześciu lat. Rozegrał dla nich 176 meczów, w których zdobył w sześć bramek.

 

Kielecki pokład zasilili natomiast dwaj przebojowi zawodnicy Mariusz Rybicki i Mateusz Możdżeń. 23-letni Rybicki gra na pozycji skrzydłowego. W ostatnim sezonie występował w I-ligowej Pogoni Siedlce. W 34 występach zdobył siedem bramek. Od 2011 do 2015 roku był zawodnikiem łódzkiego Widzewa. W łódzkiej ekipie rozegrał 61 meczów na poziomie ekstraklasowym i strzelił siedem goli.


25-letni Możdżeń jestem wychowankiem Ursusa Warszawa. Najnowszy nabytek Korony przez pół dekady reprezentował barwy Lecha Poznań. Z Kolejorzem zdobył mistrzostwo Polski oraz wstępował w europejskich pucharach. Przed sezonem 2014/2015 przeszedł do Lechii Gdańsk, która bez żalu po zaledwie roku pozbyła się go na rzecz Podbeskidzia Bielsko-Biała. Rodowity warszawiak w Ekstraklasie wystąpił w 166 meczach i zaliczył trzynaście trafień.

 

Obaj zawodnicy związali się z Koroną dwuletnimi kontraktami z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Wcześniej ekipę z Kielc zasilił bramkarz Maciej Gostomski. Oprócz Sylwestrzaka i Jovanovicia z klubu odeszli Dariusz Trela i Bartłomiej Pawłowski.