Oba zespoły mają po trzy punkty. Biało-czerwoni zwyciężyli Irlandię Północną 1:0, a Niemcy Ukrainę 2:0.

 

"Trzymam kciuki za niemiecką ekipę i myślę, że wywiąże się z roli kandydata do tytułu. Do grona faworytów zaliczam także gospodarzy imprezy Francuzów" - powiedział 79-letni Seeler, który mistrzostwa ogląda w domowym zaciszu w Hamburgu.

 

Seeler to legenda niemieckiego futbolu, wieloletni kapitan reprezentacji i drużyny Bundesligi Hamburger SV. W rozgrywkach ligowych strzelili w latach 1963-1972 137 bramek, natomiast w narodowej jedenastce wystąpił w 72 spotkaniach, zdobywając 43 gole. W latach 1960, 1964 i 1970 wybierano go najlepszym piłkarzem Niemiec.

 

Przed Bramą Branderburską w Berlinie ponownie otwarta zostanie w czwartek Strefa Kibica (Berliner Fanmeile), w której sympatycy futbolu będą mogli oglądać na telebimach transmisje z meczów Anglii z Walią, Ukrainy z Irlandią Północną oraz Niemiec z Polską.

 

Jak informują niemieckie media władze prefektury Saint-Denis w obawie prze ewentualnymi zamieszkami związanymi ze spotkaniem Niemcy-Polska wydały zakaz sprzedaży alkoholu od godziny 14. Zabroniona została także jego konsumpcja w miejscach publicznych. Alkohol będzie można sprzedawać jedynie w barach i restauracjach z tą jednak uwagą, że na zewnątrz nie mogą być używane szklane naczynia.