Polska - Dominikana. Transmisja w Polsacie Sport News

Polska - Dominikana to mecz, który przesądzi o tym, czy biało-czerwone awansują do światowej elity. Nasze zawodniczki zagrają w finale World Grand Prix Dywizji II po raz drugi z rzędu. Transmisja spotkania Polska - Dominikana w Polsacie Sport News!

Polki w półfinale rozprawiły się z Bułgarkami, choć przegrały pierwszego seta 23:25. Później było tylko lepiej - w trzecim starciu biało-czerwone pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie piętnastu punktów! W całym meczu triumfowały 3:1 i zasłużenie awansowały do finału World Grand Prix Dywizji II. Najlepszą zawodniczką była Berenika Tomsia, która zdobyła aż 25 punktów!

- Jestem szczęśliwy, że zakwalifikowaliśmy się do finału i zagramy przeciwko Dominikanie. Półfinałowe spotkanie było bardzo trudne, bowiem Bułgaria jest bardzo ciężkim przeciwnikiem. Mamy nadzieję, że w niedzielę osiągniemy ten sam wynik co dziś - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Jacek Nawrocki.

W finale Polki zmierzą się z reprezentacją Dominikana, która to także w czterech setach pokonała Portoryko. Biało-czerwone po raz drugi z rzędu znalazły się w finale World Grand Prix Dywizji II. W zeszłym roku przegrały z Holandią 0:3, lecz teraz liczą na inne zakończenie. Awans do elity wywalczy tylko zwycięzca.

Transmisja z meczu Polska - Dominikana od 18.00 w Polsacie Sport News.