Liga Światowa: Francja przegrała z Argentyną

W pierwszym spotkaniu drugiej serii gier rozgrywanego w łódzkiej Atlas Arenie turnieju Ligi Światowej Francja przegrała 2:3 z Argentyną. W drugim meczu tej kolejki Polska zmierzy się z Rosją.

Pierwsza odsłona konfrontacji mistrzów Europy z Argentyną jedynie do pierwszej przerwy technicznej miała wyrównany przebieg, na której podopieczni Julio Velasco mieli minimalną przewagę. W środkowej części seta inicjatywę przejęli Francuzi (16:11). W końcówce mistrzowie Europy kontrolowali sytuację, a partię zakończył Franck Lafitte atakiem z przechodzącej piłki.

W drugiej partii Argentyńczycy zrewanżowali się rywalom. Po wyrównanym secie ekipa trenera Velasco uzyskała przewagę w końcówce (18:20). Skuteczny atak Sebastiana Sole przyniósł piłkę setową (20:24), a atak Nicolasa Bruno zakończył drugą odsłonę. Trzecią Trójkolorowi rozpoczęli od falstartu (0:5), ale szybko zdołali odrobić straty (8:8). Dalsza część seta to wyrównana walka obu ekip, z której zwycięsko wyszli Argentyńczycy, którzy wywalczyli piłkę setową po ataku Ezequiela Palaciosa (23:24), a w kolejnej akcji zablokowali atak Antonina Rouziera.

Podrażnieni takim obrotem sprawy Francuzi zdecydowanie przeważali od początku partii numer cztery (8:4, 16:11). Podopieczni Julio Velasco nie rezygnowali jednak i zdołali odrobić straty (17:17). Końcówka seta miała zacięty przebieg i rozstrzygnęła ją rywalizacja na przewagi, którą rozstrzygnęła skuteczna kontra Antonina Rouziera. Tie-break również miał wyrównany przebieg, losy rywalizacji ważyły się do samego końca (13:13), ale w decydujących akcjach mylili się Trójkolorowi. Najpierw Kevin Le Roux przestrzelił zagrywkę, a w kolejnej akcji atak Antonina Rouziera zatrzymał argentyński blok.

Zwycięstwo nad Francją to pierwsza wygrana wicemistrzów Ameryki Południowej w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej. Wcześniej Argentyńczycy ulegli w Rio de Janeiro 0:3 Brazylii, 1:3 USA i 2:3 Iranowi, a w piątek w Łodzi przegrali 1:3 z Polską. Mistrzowie Europy Francuzi, którzy w poprzedniej grze wygrali 3:0 z Rosją, mają na koncie trzy zwycięstwa i dwie porażki.

Francja – Argentyna 2:3 (25:19, 21:25, 23:25, 27:25, 13:15)

Francja: Antonin Rouzier, Trevor Clevenot, Earvin Ngapeth, Kevin Le Roux, Pierre Pujol, Franck Lafittle - Jenia Grebiennikov (libero) – Benjamin Toniutti.
Argentyna: Nicolas Bruno, Cristian Poglajen, Sebastian Sole, Bruno Lima, Pablo Crer, Luciano de Cecco - Alexis Gonzales (libero) – Jan Martinez Franchi, Ezeguiel Palacios, Demian Gonzales.