Polska - Szwajcaria: Dopięliśmy swego! Gol Błaszczykowskiego! (WIDEO)

Gol Jakuba Błaszczykowskiego dał Polakom prowadzenie 1:0 w 39. minucie spotkania Polska - Szwajcaria! Nasz skrzydłowy dostał doskonałe podanie od Kamila Grosickiego i w sytuacji sam na sam uderzył między nogami Yanna Sommera!

Polacy w  39. minucie spotkania wyszli z idealną kontrą. Czterech Polaków atakowało na czterech szwajcarskich obrońców, a piłkę na lewym skrzydle wziął Kamil Grosicki. Nie podał on futbolówki do żadnego z kolegów, tylko na przebój "wbił" się między obrońców. Jakimś cudem Grosicki utrzymał się przy piłce i dograł ją do na drugą stronę pola karnego. Futbolówkę przytomnie przepuścił Milik i trafiła ona do Kuby. Ten uderzeniem między nogami Sommera trafił do siatki!

To osiemnasty gol Kuby w kadrze, a trzeci w historii jego występów na mistrzostwach Europy. Jest on najskuteczniejszym Polakiem w historii jej meczów na Euro.