Vardar Skopje pokonał Jagiellonię w sparingu

Jagiellonia Białystok przegrała w środę wieczorem w sparingu piłkarskim z mistrzem Macedonii Vardarem Skopje 0:2. Był to drugi kontrolny mecz podczas zgrupowania białostoczan w Słowenii.

Jagiellonia, która w minionym sezonie zajęła w ekstraklasie 11. miejsce, przebywa na obozie w Słowenii od ubiegłego tygodnia. W minioną sobotę wygrała 3:2 sparing z wicemistrzem tego kraju NK Maribor.

Rozegrany w środę wieczorem kolejny mecz kontrolny z Vardarem Skopje trwał 120 minut (2x60 min.). W barwach Jagiellonii zagrali m.in. pozyskani w przerwie letniej Ivan Runje i Marian Kelemen.

W planach Jagiellonia podczas zgrupowania ma jeszcze dwa sparingi. Przeciwnikami mają być: NK Osijek z Chorwacji (w sobotę) oraz FK Aleksandria z Ukrainy (w przyszłym tygodniu).

Po powrocie do Polski białostoczanie zagrają jeszcze kontrolnie z białoruskim Dynamem Brześć. W pierwszym ligowym meczu zmierzą się 16 lipca w Warszawie z Legią.