Liga Europy: Przegrana Zagłębia Lubin w Sofii

graf. Polsat Sport

Zagłębie Lubin w pierwszym meczu eliminacji do Ligi Europy przegrało ze Sławiją Sofia 0:1. Jedynego gola w 85. minucie strzelił Serdar Serdarov. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 7 lipca.

Podopieczni Piotra Stokowca zdominowali swoich rywali w pierwszej połowie. Groźnie skrzydłami atakował Arkadiusz Woźniak, akcje próbował wykańczać Krzysztof Piątek. Widoczny był także Łukasz Janoszka czy Dorde Cotra. "Miedziowi" byli zdecydowanie lepiej przygotowani do meczu pod względem fizycznym i wyprzedzali swoich rywali w walce o piłkę. Próbowali także grać kombinacyjnie na skrzydłach i w środku pola. Piłkarze Sławiji czasem bezradnie biegali za piłką na własnej połowie.

W drugiej części meczu obraz gry nie ulegał zmianie. Sławija nastawiła się na grę z kontry, a Zagłębie próbowało długo rozgrywać piłkę. Nie pomogły jednak częste dośrodkowania w pole karne rywali. Zmiennicy również nie byli zbytnio widoczni. Bułgarom właściwie wyszła jedna akcja w tym meczu i to w 85. minucie. Zagranie na lewe skrzydło, zdrzemnął się chwilę Todorovski. Dogranie w pole karne na 8 metr i Serderov pewnie wykorzystuje swoją sytuację. W konsekwencji Zagłębie przegrało mecz 0:1.