GP3: Janosz dziewiąty na Silverstone. Sędziowie ukarali Polaka

Moto

Artur Janosz zajął dziewiąte miejsce w sobotnim wyścigu GP3 na torze Silverstone. Polak startował z 20. pozycji i ukończył wyścig jako siódmy. Niestety, doliczono mu pięć sekund kary, przez co spadł o dwie pozycje.

"Dzisiejszy wyścig był moim najlepszym jak to tej pory w tym roku. Z 20. miejsca przebijałem się na każdym okrążeniu do przodu i skończyłem wyścig na 7. pozycji, która dawałaby mi 2. pozycje startową do jutrzejszego wyścigu. Po zjechaniu do boksów zostałem wezwany do sędziów. Nie wiedziałem o co chodzi. Jak mi powiedzieli podobno wyjechałem 2-3 razy za szeroko poza tor w zakręcie dziewiątym, z czym się w ogóle nie zgadzałem, więc pokazali mi wideo, na którym 2 razy wyjechałem o 5-10 centymetrów za szeroko, czyli prawie nic. Niestety z sędziami się nie dyskutuje i oni zawsze mają rację. Za te wyjazdy dostałem 5 sekund doliczonego czasu do wyścigu, przez co spadłem na 9. miejsce. Jutro nie będzie łatwo, ale liczę na kolejny udany wyścig i kolejne punkty! - relacjonował Janosz na Facebooku.

Transmisja niedzielnego wyścigu GP3 w Polsacie Sport News. Początek o godzinie 9:20.