Męska sztafeta 4x400 m w finale

Męska sztafeta 4x400 m w składzie: Michał Pietrzak, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina, Łukasz Krawczuk z wynikiem 3.02,09 zajęła drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i awansowała do finału lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie.

Biało-czerwoni przegrali tylko z Brytyjczykami 3.01,63, a wyprzedzili m.in. Czechów, którzy pobiegli w składzie z indywidualnym wicemistrzem kontynentu Pavlem Maslakiem i z czasem 3.02,66 poprawili rekord kraju.

W polskiej ekipie zabrakło Rafała Omelki (AZS AWF Wrocław), który dzień wcześniej biegał w finale 400 m i zajął w nim szóstą lokatę (45,67).

Finał sztafet zakończy pięciodniową rywalizację lekkoatletów na Stadionie Olimpijskim w Amsterdamie. Ostatnią konkurencję zaplanowano na niedzielę na godz. 18.50.