Serena Williams po raz siódmy wygrała Wimbledon!

Broniąca tytułu i rozstawiona z "jedynką" Serena Williams pokonała Niemkę polskiego pochodzenia Angelique Kerber (4.) 7:5, 6:3 w finale Wimbledonu. Amerykańska tenisistka wygrała 22. wielkoszlemowy turniej w singlu, wyrównując rekord Niemki Steffi Graf.

35-letnia Williams w Londynie zwyciężyła po raz siódmy. Wcześniej świętowała sukces w latach 2002-03, 2009-10, 2012 i 2015.

Z Kerber zmierzyła się po raz ósmy, wygrała sześć z tych konfrontacji. Zrewanżowała się Niemce za porażkę w styczniowym finale Australian Open.

Niemka po raz pierwszy zagrała w decydującym spotkaniu tej imprezy, a łącznie był to jej drugi występ w finale Wielkiego Szlema.

Williams zaprezentuje się kibicom w sobotę jeszcze raz - w finale debla. Wraz ze swoją starszą siostrą Venus zmierzą się z Węgierką Timeą Babos i Jarosławą Szwedową z Kazachstanu (5.).

Wynik finału gry pojedynczej kobiet:

Serena Williams (USA, 1) - Angelique Kerber (Niemcy, 1) 7:5, 6:3.

14:56

Witamy w relacji z finałowego spotkania w singlu kobiet. Broniąca tytułu Serena Williams (1.) zmierzy się z pochodzącą z Puszczykowa Angelique Kerber (4.).

15:00

Kerber będzie walczyć o swoje pierwsze zwycięstwo w Wimbledonie. Williams ma natomiast szansę na swój siódmy triumf w tym turnieju.

15:04

Williams w drodze do finału pokonała kolejno Amrę Sadiković, Christinę McHale, Annikę Beck, Swietłanę Kuzniecową, Anastazję Pawluczenkową i Jelenę Wiesninę. Kerber natomiast uporała się z Laurą Robson, Varvarą Lepchenko, Cariną Witthoeft, Misaki Doi, Simoną Halep i siostrą Sereny Williams, Venus.

15:05

Trwa rozgrzewka obu zawodniczek.

15:07

Tenisistki są skoncentrowane od samego początku.

Williams - Kerber 1:0 (I set)

Pierwszy gem dla Amerykanki, zakończyła go asem serwisowym.

15:24

Williams - Kerber 1:1 (I set)

Bardzo długi i wyrównany gem, zakończony zwycięstwem Niemki. Spotkanie od samego początku stoi na wysokim poziomie!

15:26

Williams - Kerber 2:1 (I set)

Punkt dla Williams. Jej serwis sprawia ogromne problemy Kerber.

15:28

Na trybunach wielu celebrytów, a wśród nich Beyonce i Jay-Z.

15:31

Williams - Kerber 2:2 (I set)

Kerber wyrównuje. Williams popełnia kilka niewymuszonych błędów.

Williams - Kerber 4:3 (I set)

Punkt dla Williams zdobyty na przewagi. W tym gemie miejsce miała znakomita wymiana - 21 uderzeń i znakomite wykończenie Amerykanki! Spotkanie póki co na bardzo wysokim poziomie.

15:45

Williams - Kerber 4:4 (I set)

Serwis Kerber, gem dla Kerber.

15:50

Williams - Kerber 5:4 (I set)

Po raz kolejny Williams na przewagi. Przełamanie w najbliższym gemie może dać jej zwycięstwo w secie.

15:54

Williams - Kerber 5:5 (I set)

Kerber wyrównuje stan spotkania. Niemka wygrywa swoje gemy serwisowe pewniej niż Williams.

15:57

Williams - Kerber 6:5 (I set)

Amerykanka wygrywa kolejnego gema. Po raz kolejny kończy go asem serwisowym.

16:01

Williams - Kerber 7:5 (I set, stan meczu 1-0)

Przełamana Kerber w odpowiednim dla Williams momencie! Pierwszy set dla Amerykanki!

16:04

Zaczynamy drugiego seta

16:06

Williams - Kerber 1:0  (II set, stan meczu 1-0)

Williams przy swoim podaniu wygrywa pierwszego gema w drugim secie. Kolejny raz decydujący był serwis, dzięki któremu Amerykanka dobrze rozpoczęła drugą partię.

16:09

Williams - Kerber 1:1 (II set, stan meczu 1-0)

Tym razem w grę Amerykanki wkradło się kilka błędów. Williams pozwoliła na więcej Niemce i to obróciło się przeciwko niej. Gem dla Kerber

16:12

Williams - Kerber 2:1 (II set, stan meczu 1-0)

Kerber zaczęła od prowadzenia przy serwisie Williams. Potem jednak Amerykanka włączyła mocny serwis, często widzieliśmy ją przy siatce, gdzie kończyła akcje. Dodatkowo przyszły asy i to pozwoliło jej na wygranie tej partii. Jedyne co zawodzi w grze pierwszej rakiety świata, to skróty.

16:15

Williams - Kerber 2:2 (II set, stan meczu 1-0)

Piękną i chyba najważniejszą wymianę tego gema wygrała Kerber i to dodało jej pewności siebie. Nagrodzona przez rywalkę brawami Niemka doprowadziła do wyrównania.

16:23

Williams - Kerber 3:2 (II set, stan meczu 1-0)

Kolejny gem dla Williams. Niemka jest bezbronna przy kapitalnym serwisie Amerykanki, która coraz częściej lubi wybrać się pod siatkę i tam dobić rywalkę. W tym gemie jednak Williams musiała się trochę napocić aby wygrać. Wkradły się błędy w grę Amerykanki, m.in. podwójny błąd serwisowy, ale mimo to pierwsza rakieta świata jest już tylko o trzy gemy od wygrania Wimbledonu.

16:25

Williams - Kerber 3:3 (II set, stan meczu 1-0)

Gem na miarę finału! Świetna gra kątowa, niesamowite wymiany. Minimalnie lepsza Kerber, która nie odpuszcza. Mamy remis.

16:29

Williams - Kerber 4:3 (II set, stan meczu 1-0)

Nawet drugie podanie Williams było bardzo trudne do odebrania, ale Amerykance znowu przytrafiają się błędy, takie jak podwójny serwisowy. Pojawiła się szansa dla Kerber na przełamanie, ale Williams nie pozwoliła na stratę własnego podania. Wobec niektórych serwisów Amerykanki, Niemka jest po prostu bezradna.

16:35

Williams - Kerber 5:3 (II set, stan meczu 1-0)

Genialna wymiana przy siatce była ozdobą ósmego gema. Lepsza w tej akcji Niemka, ale gem dla Williams. To chyba kluczowa partia tego meczu. Amerykanka przełamuje pierwszy raz w tym secie i już za chwilę może triumfować po raz siódmy na kortach w Londynie.